Powiadamiaj o nowościach:
regulamin
rss
google
mobileman
Aktualność

HTC WILDFIRE S - test rewelacyjnego smartphona z Androidem dla każdego!

autor: Jarosław Gołaszewski, źródło: mobileman.pl, dn. 27.08.2011 godz. 22:29

         Minęło już 1,5 roku kiedy kupowałem swój pierwszy smartphone z Androidem, od tamten pory przeszło już 5 przez moje ręce. Nie dlatego, że były złe czy awaryjne, szukałem czegoś co w 100% spełni moje oczekiwania. Wracając do 2010 i mojego pierwszego testu LG Swift GT540, który okazał się Hitem minionego roku. Praktycznie w tym samym czasie do sprzedaży trafił jest konkurent, HTC Wildfire. Jak dla mnie kompletna pomyłka, Smartphone, którego w odróżnieniu od Swifta można była nadać tytuł cegła roku. Tragiczna obudowa, połączona z nakładką HTC Sense, kompletnie nie przystosowaną na niskiej rozdzielczości ekranu, słabo reagujący ekran, źle zoptymalizowany Android. To wszystko wyglądało jak obraz nędzy i rozpaczy, jakby HTC na szybko próbowało zaprojektować taniego smartphona i kompletnie im to nie wyszło.

ZAPRASZAMY NA FORUM WWW.HTCANDROID.PL

Mamy rok 2011 i do sklepów nowa seria smartphonów HTC z dodaną literką S. Z niecierpliwością czekałem, aż jeden z egzemplarzy trafi w moje ręce, licząc na to że tajwańska firma wyciągnęła odpowiednie wnioski ze swoich błędów. Przeczytajcie dokładnie ten test, ponieważ Wildfire S zasługuje na chwilę uwagi.

OBUDOWA:

      Pierwsze wrażenie jest podobno najważniejsze i tym razem muszę przyznać, że Wildfire S wygląda bardzo dobrze. Wszystkie mankamenty poprzedniej wersji zostały usunięte, a smartphone zaprojektowany precyzyjnie i od nowa. Na zdjęciach, czy reklamach telewizyjnych nie robi on jakiegoś dużego wrażenia ale po wzięciu do ręki odczucia są bardzo pozytywne. Obudowa testowanego egzemplarza jest trójkolorowa. Ramka wokół ekranu czarna, następnie srebrna i plecki białe. Tylna część obudowy występuje równie z kolorze filetowym i czarnym. Ale dlaczego ograniczono się tylko do takich kolorów, czy świat jest taki ponury jak kolory smartphonów? Gdzie są niebieskie, czerwone, zielone żółte obudowy? W tej chwili smartphony z Androidem kupują wszyscy, bez względu na wiek, czy wykonywaną pracę, nie muszą już one mieć wyglądu wyłącznie biznesowego, powinny cieszyć oko intensywnymi barwami. Chociaż smartphone Huawei Ideo U8150 pod względem technologicznym okazał się niewypałem, to jednak jego obudowy są najfajniejsze na rynku.

Przednia powierzchnia smartphona to 3,2 calowy ekran, a nad nim dwie szczeliny głośnika z elegancką metalową siatką. Na dole znajdują się cztery dotykowe przyciski funkcyjne. Część obudowy pod ekranem jest delikatnie wygięta do przodu, co daje wrażenie lepszego wyprofilowania telefonu.

HTC Wildfire S

Z tyłu, znajduje się obiektyw 5 megapixelowego aparatu cyfrowego, zewnętrzny głośnik oraz dioda lampy błyskowej. Obiektyw aparatu delikatnie wystanie nad powierzchnię tylnej części obudowy, jednak w niczym to nie przeszkadza. Klapka baterii występuje w jednym z trzech kolorów: białym, czarnym i fioletowym.

HTC Wildfire S

Na dolnym brzegu znajdziemy mikrofon.

HTC Wildfire S

Na górnym zainstalowano wyjście słuchawkowe 3,5mm oraz przycisk power.

HTC Wildfire S

Prawa strona jest całkowicie gładka i brak na niej jakichkolwiek przycisków, czy gniazd.

HTC Wildfire S

Natomiast po lewej zamontowano przyciski głośności, a także gniazdo microUSB.

HTC Wildfire S

Jak w każdym smartphonie z systemem Android, znajdziemy również tutaj slot na karty microSD. Po raz kolejny został on umiejscowiony pod klapką baterii, jednak w tym przypadku jest on dostępny bez konieczności wyciągania baterii.

ZAPRASZAMY NA FORUM WWW.HTCANDROID.PL

 

EKRAN:

      HTC Wildfire S otrzymał 3,2 calowy ekran pojemnościowy, co w grupie tanich smartphonów jest moim zdaniem idealnym rozwiązaniem. Obsługuje on rozdzielczość, troszeczkę większą niż standardowa do tej pory, czyli 320x480 i muszę przyznać, że przy tej wielkości ekranu jest ona w zupełności wystarczająca. Ilość wyświetlanych kolorów to tylko 256 tyś jednak subiektywna różnica odbierana przez oko w stosunku do 16,7 jest praktycznie niezauważalna i w żaden sposób negatywnie nie wpływa na komfort użytkowania smartphona. Co do ostrości i jakości barw, również nie mam żadnych zastrzeżeń. Są one intensywne i żywe. Jeżeli chodzi o obsługę telefonu w słońcu to ekran Wildfire S mieści się w średniej smartphonowej, czyli na siłę coś zobaczymy ale lepiej schować się w cień, to oszczędzi na trochę nerwów. W pomieszczeniach obsługa jest komfortowa i bezproblemowa.

HTC Wildfire S

HTC Wildfire S

HTC Wildfire S

HTC Wildfire S

HTC Wildfire S

HTC Wildfire S

HTC Wildfire S

 

MENU:

       Nad menu nie ma co się bardzo rozwodzić. Zwyczajne menu Androida 2.3, które możecie dokładnie obejrzeć na filmach i zdjęciach poniżej. Co na pewno wyróżnia menu w Androidzie 2.3 to jego płynność działania. Bije na głowę poprzednie wersje, nawet już dosyć udaną 2.2.

HTC Wildfire S

 

W górnej belce dostępne jest też szybkie menu, z uruchamianiem najważniejszych modułów, jak GPS, WiFi, czy Bluetooth.

HTC Wildfire S

 

PRZEGLĄDARKI INTERNETOWE:

       Jak już wielokrotnie pisałem standardowa przeglądarka systemu daje radę. Jak ktoś potrzebuje więcej funkcji, to powinien wgrać sobie Dolphin Browser. Moim zdaniem do w miarę komfortowego przeglądania internetu na smartphonie potrzebny jest ekran co najmniej 3,8 cala, jednak biorąc pod uwagę grupę małych i tanich smartphonów, działanie 3,2 calowego ekranu zainstalowanego w HTC Wildfire S, można uznać za idealne. Multitouch dopełnia komfortu przeglądania stron www.

GPS:

      Moduł GPS jest dobrej jakości, szybko łapie łączność z satelitami i działa nawet w pomieszczeniach. Na tle swojej konkurencji cenowej wypada bardzo dobrze.

 

WiFi:

       Zainstalowany moduł WiFi działa w trybach 802.11 b/g/n. Zasięg jest bardzo dobry, łapie sieć postawioną w domu nawet kilkanaście metrów od budynku. Sygnał jest stabilny zarówno przez ściany, jak i przez sufit. Nic się nie zrywa, nie tnie, działa beż najmniejszych problemów.

ZAPRASZAMY NA FORUM WWW.HTCANDROID.PL

 

ZDJĘCIA i FILMOWANIE:

      HTC Wildfire S został wyposażony w aparat cyfrowy o matrycy 5 MPixela. Rozdzielczość nagrywanych filmów to maksymalnie 640x480px, ich jakość jest więcej niż dobra, jednak podobnie jak przy zdjęciach muszą być wykonywane przy bardzo dobrym świetle inaczej tracą barwy i wyglądają jak szare. Filmy nagrywane są w formacie 3gp.

Co do zdjęć to na zewnątrz budynków w dobrym świetle wychodzą bardzo ładnie jednak cień, czy godziny wieczorne i ich jakość znacząco spada, szczególnie jeżeli chodzi o intensywność kolorów. Dioda włącza się wtedy kiedy powinna i jej zasięg jest więcej niż zadowalający, jednak pozwala to jedynie na wykonanie w miarę wyraźnego zdjęcia, jednak już słabej jakości. Na pewno nie zastąpimy wbudowanym aparatem, nawet najprostszego, kompaktowego aparatu cyfrowego.

 

FILMY i MUZYKA:

      Jeżeli chodzi o formaty wideo to teoretycznie Android obsługuje praktycznie wszystko, jednak jakość odtwarzania oraz płynność zależy bezpośrednio od wydajności sprzętowej danego smartphona. Na tym polu HTC nie ma sobie równych w swoim przedziale cenowym i nawet trochę wyżej. Zarówno format RMVB, jak i AVI odtwarzają się płynnie bez żadnych ścięć. Nie trzeba się martwić o żadne konwertowanie filmów, co to już mamy, wrzucamy na kartę i zwyczajnie oglądamy.

Muzyka odtwarza się bez żądnych problemów w różnych formatach, jednak nie jest coś wyjątkowego, ponieważ zwykłe telefony bez Androida, iOsa, Symbiana, czy BADA. Głośnik zewnętrzny jest wystarczającej głośności, kolejny raz nie ma się do czego przyczepić.

YOUTUBE:

      Kolejna przydatna aplikacji i kolejne bezproblemowe działanie. Bez przycięć, płynnie obraz równo z dźwiękiem i można zapomnieć, że ogląda się na smartphonie, a nie na komputerze.

BATERIA:

     HTC Wildfire S został wyposażony w 1230 mAh baterię, co przy jego parametrach sprzętowych wystarcza na spokojne użytkownie przez 3-4 dni. Im więcej korzystamy z multimediów, tym bardziej skracamy jej żywotność, a multifunkcjonalność tego smartphona i przyjemność korzystania może doprowadzić do rozładowania baterii, w czasie krótszym niż jeden dzień, jeżeli zapomnimy się i będziemy z niego korzystać jak z komputera, co jest bardzo możliwe.

ZAPRASZAMY NA FORUM WWW.HTCANDROID.PL

WYDAJNOŚĆ:

     Na początek wynik w aplikacji Quadrant Standard, HTC Wildfire S bez żadnych dodatkowych modyfikacji zdobywa 708 punktów. Jest to bardzo dobry wynik, jak na tą klasę cenową sprzętu. Nie zapominajmy, że smartphone pracuje na Androidzie w wersji 2.3.3, przy praktycznie najnowszej w tej chwili wydanej na telefony. Z każdą nową odsłona Android zwiększa płynność działania i powoli zbliża się do ideału pod tym względem, czyli iOsa.

Smartphone bez problemów radzi sobie z odtwarzaniem filmów zarówno kodowanych w formacie AVI, jak i coraz bardziej popularnym, bardziej skompresowanych RMVB. Poniżej możecie obejrzeć film przedstawiający płynność odtwarzania.

HTC Wildfire S

Cały czas trzeba pamiętać, że mamy do czynienia z budżetowym smartphonem, a jak na razie ze wszystkimi zadaniami radzi on sobie świetnie. Teraz czas na wydajność w grach, na filmie możecie dokładnie zapoznać się z wydajnością i sami sobie odpowiedzieć na pytanie, czy taka płynność obrazu w konkretnej grze jest wystarczająca. Dodam od siebie, że większość gier będzie chodzić płynnie z HTC Wildfire S, razem z Asphaltem 5 i ….

 

PODSUMOWANIE:

       Na koniec podsumowanie, najtrudniejszy kawałek testu. Dla każdego testowanego urządzenia staram się określić grupę docelową. Poprzednim razem testując Huawei Ideos U8150, miałem z tym bardzo dużą trudność, ponieważ na polskim rynku nie znam drugiego tak słabego smartphona. Tym razem z HTC Wildfire S jest zupełnie co innego. Testuję go jako telefon budżetowy, a on co chwile przekracza moje założenia i jak równy z równym walczy ze smartphonami ze średniej półki. Prze rok czasu od wypuszczenia na rynek poprzedniej wersji Wildfire, HTC odrobiło bardzo dokładnie lekcje domowe i stworzyło świetny smartphone dostępny za małe pieniądze. Tak, jak w tamtym roku okrzyknąłem LG Swift GT540, smartphonem roku w Polsce, tak tym razem to samo wyróżnienie mogę bez najmniejszych wątpliwości nadać HTC Wildfire S. Nie znalazłem żadnych słabych stron tego smartphona. Ma on pewne ograniczenia wydajności jednak jako całość jest on w tej chwili najlepszym wyborem na polskim rynku Androidów, poza smartphonami z procesorem Nvidia Tegra 2, czy tak specyficznymi jak Motorola Defy. Z HTC Wildfire S będzie zadowolony praktycznie każdy jego użytkowników bez względu na wiek, czy też pracę jaką wykonuje, a osoby posiadające poprzednią wersję Wildfire, czy też LG Swift GT540, P500, ZTE Blade, czy inne zeszłoroczne modele, za niewielką kwotę mogą zmienić telefon i odczują spore przyspieszenie oraz wzrost komfortu użytkowania. Jeżeli szukacie Androida, w którym wszystko będzie działo i nić od pierwszego dnia nie będziecie musieli grzebać w systemie to w ciemno możecie kupować HTC Wildfire S.

ZAPRASZAMY NA FORUM WWW.HTCANDROID.PL

 

Minusy:

  • ekran mógłby mieć 3,5 cala, a wydajność być trochę większa(czyste czepianie się :) ),

 

Plusy:

  • system Android 2.3.3,
  • bardzo dobrej jakości obudowa,
  • dobry moduł GPS,
  • dobra jakość rozmowy głosowej,
  • świetna płynność menu,
  • dioda przy aparacie,

 

OCENA: 7,625 pkt

Obudowa: 8/10

Wydajność: 6,5/10

Multimedialność: 8/10

Frajda: 8/10

 

Szczegółowe dane techniczne znajdziecie w naszej bazie urządzeń mobilnych: HTC Wildfire S

 

 

HTC Wildfire S

HTC Wildfire S

HTC Wildfire S

ZAPRASZAMY NA FORUM WWW.HTCANDROID.PL

HTC Wildfire S

HTC Wildfire S

HTC Wildfire S

HTC Wildfire S

ZAPRASZAMY NA FORUM WWW.HTCANDROID.PL

Blog Widget by LinkWithin
powrot
Komentarze
Nick
Treść
Kod
Komentarze:
GIB
dn. 10.08.2012 godz. 11:51:39
Od mniej więcej roku użytkuję WIldfire S był to mój pierwszy smartfon, chciałbym wypowiedzieć się wyłącznie w kwestii praktycznej korzystania z tego urządzenia. Bywa że jest makabra, ekran czasem nie reaguje kompletnie na dotyk (trzymam telefon w etui) pomaga wytarcie ekranu o koszulkę, ale nie zawsze. W lato wystarczy że dotkniemy ekranem do nawet lekko spoconej twarzy i przestaje reagować, do tego brakuje choć jednego klawisza fizycznego - rozłączanie. Doszło nawet do tego że proszę osoby z którymi rozmawiam rozłączały rozmowę bo ja nie wiem czy mi się uda. Ogólnie telefon bardzo fajny ale niekiedy nie można z niego korzystać co powoduje frustrację.
htc forum
dn. 08.05.2012 godz. 12:00:00

Bier HTC rozbijają wszystkich kokurentów na piasek. Nowe One series w tym HTC one X mają procesor o wydajności 1.8 ghz z czterema rdzeniami .Ekran Gloria glass wygładzony z in 750- 1024 . OS to Android 4.0. Aparat 8 mp ale zdjęcia wychodzą jak na aparacie z12 mp. Nawet iPhone 4 s nie dorówna nowemu HTC .ZTE to jakiś kurz w porównywaniu do tego telefonu.

syntrojana
dn. 11.12.2011 godz. 12:00:00

Ja tak samo jak Monek z tą różnicą, że w swifcie mi wyświetlacz poszedł :D

ci wybrać?
dn. 05.12.2011 godz. 08:05:17
Mam do wyboru HTC Wildfire S i Samsunga Wave S8500 w tej samej cenie.
Groz
dn. 02.12.2011 godz. 12:00:00

Telefon dla dzieciaków z gimnazjum! Nie ma rewelacji!

Chińczyk
dn. 10.10.2011 godz. 12:00:00

Zte Blade to dla mnie niedoceniany telefon...Po lekkim szperaniu i tuningu rozwala tego HTC na łeb...I ten ekran 800x480 - ten tu nie może sie z nim równać:P

Monek
dn. 29.09.2011 godz. 12:00:00

no i spoko :> w tamtym roku miałem smartphona roku i teraz też mam :>

slawsi5
dn. 20.09.2011 godz. 12:00:00

telefon ma tak jak autor recenzji podał 256tyś kolorów, taką samą odpowiedź uzyskałem od HTC Polska

mobi
dn. 18.09.2011 godz. 11:38:51
ciekawe skad masz te dane, poniewaz na stronie HTC nie ma sladu o tym, a tutaj masz 256k http://www.gsmarena.com/htc_wildfire_s-3777.php
micek
dn. 18.09.2011 godz. 12:00:00

ma 16mln a nie 256

Wszystkie znaki towarowe zamieszczone w serwisie są znakami zastrzeżonymi, pojawiają się wyłącznie w celach informacyjnych.