Powiadamiaj o nowościach:
regulamin
rss
google
mobileman
Aktualność

iPad - czyli tablet według Apple (video)

autor: Jarosław Gołaszewski, źródło: techchee.com, dn. 28.01.2010 godz. 11:38

     Apple iPad, ta nazwa od wczoraj dostaje się do świadomości konsumentów non-stop. Czy jest trafiona, jeżeli Apple się na nią zdecydowało to na pewno wierzy w jej siłę. Od razu nasuwa się skojarzenie z iPodem i jest to raczej pozytywne ale z drugiej strony od zawsze słowo pad kojarzy mi się z mousepadem, czy przeszkadzającą podkładka pod mysz. I takie tez mam nastawienie do nowego urządzenia Apple. iPad jest rozwinięciem koncepcji tabletów, które powstają już od kilku lat, więc nie jest to nic nowego na rynku, ale Apple dołożyło do niego swoje oprogramowanie i kompatybilność z najpopularniejszym smartphonem na świecie i odtwarzaczem mp4 iPhone/iPod. Czy to wystarczy do odniesienia sukcesu? Nie wiem. A teraz trochę szczegółów technicznych. iPad wyposażono w  9.7 calowy ekran multidotykowy LCD podświetlany diodami LED z rozdzielczością tylko 1024 x 768 z technologią IPS, więc nawet nie jest to żaden z rodzajów formatu HD, procesor A4 1GHz, baterie pozwalającą na 10 godzin surfowania w sieci, a w czasie wstrzymania nawet miesiąc, moduł WiFi, pamięć wewnętrzną w zależności od wersji 16, 32, 64 GB, znany z ihPonów system OS 3.2 oraz opcjonalnie modem 3G. Urządzenia trafią do sprzedaży w marcu w cenach 16GB ($499), 32GB iPad ($599), 64GB iPad ($699), a model WiFi+3G w cenach 16GB 3G iPad ($629), 32GB ($729) , 64GB ($829).

      Podsumowując, ja wolę w podróży czy w domu prawdziwą klawiaturę, chociażby nawet najmniejszą, jak w netbooku 10 calowym niż wirtualną, a na ulicy, w autobusie, pociągu, samolocie, gdzie korzystam z sieci przez chwilę nie widzę potrzeby wyciągania z kieszeni 10 calowego kloca. Aaaa przecież w kieszeni to on się mi nie zmieści, czyli będę zawsze musiał nosić plecak z iPadem. To ja dziękuję i zostanę przy iPodzie.

 

Blog Widget by LinkWithin
powrot
Komentarze
Nick
Treść
Kod
Wszystkie znaki towarowe zamieszczone w serwisie są znakami zastrzeżonymi, pojawiają się wyłącznie w celach informacyjnych.