Powiadamiaj o nowościach:
regulamin
rss
google
mobileman
Aktualność

Motorola Moto G Android 6 update! Nie dał Google, wgrałem sam :)

autor: Mobi, źródło: Mobileman YT, dn. 06.08.2016 godz. 21:01

   Każdy kto posiada smartfone  z systemem Android dłużej niż 2 lata od jego premiery ma ten sam proglem. Brak wsparcia i updatów do nowych wersji systemu android. Niektórzy producenci potrafią porzucić swoje smartfony już nawet po roku od ich premiery, a aktualizacja ogranicza sie co najwyżej do 1 i to jeszcze w obrębie ten samej wersji, jeżeli Google wspiera ja np rok. Tym razem trafiło na mnie i moją Motorole Moto G z 2013 roku. Niestety nie otrzymałem androida 6, tylko pozostawiono ten model na wersji 5.1. W dodatku Motorola Moto G2 z 2014 roku posiadająca te same podzespoły, a różniąca się jedynie wielkoąścią ekranu, otrzymała oficjalnego Androida 6 Marshmallow. Na szczęście społeczność XDA jest ogromna i zawsze znajdzie się spryciarz, który jest w stanie przeportować system na inny model smartpfona. Tak też jest w przypadku mojej Moto G, gdzie przeportowano stockową wersję Androida 6 z modelu Moto G2 na Moto G1, przy okazji usuwając z niego wszystkie śmieciowe aplikacje Motoroli oraz Google, jednocześnie pozostawiając możliwość wgrania ich z Google Play pojedynczo. Cały ten manewr pozwolił wygospodarować więcej pamięci RAM i tak z wartości 300-400 przy Androidzie 5.1 mam teraz 500-600MB wolnej pamięci RAM i super płynnie pracujący telefon. Moje opinie na jego temat zawarłem w poniższym filmie.

Zapraszam do oglądania i wgrywania Androida 6 na swoje poczciwe i nadal wydajne Motorolo Moto G. Nie pozbywajcie się ich, z Androidem 6 otrzymają nową moc :)

Blog Widget by LinkWithin
powrot
Komentarze
Nick
Treść
Kod
Wszystkie znaki towarowe zamieszczone w serwisie są znakami zastrzeżonymi, pojawiają się wyłącznie w celach informacyjnych.