Powiadamiaj o nowościach:
regulamin
rss
google
mobileman
Aktualność

Plus - szybki, mobilny internet to ich atut!

autor: Jarosław Gołaszewski, źródło: Plus, dn. 05.06.2013 godz. 18:12

Polkomtel zwiększa przychody z usług dostępu do internetu, rozbudowuje sieć dla swoich klientów, ma największą bazę klientów kontraktowych ima powody do zadowolenia z wynikówfinansowych za I kwartał br.Spółka w największym stopniu przyczynia się też do realizacji rządowej idei cyfryzacji Polski – jestliderem jeśli chodzi o zasięg nowoczesnego internetu. Spośród wszystkich operatorów, to klienci Plusa mogą cieszyć się z najlepszego, największego i najnowocześniejszego mobilnego dostępu do sieci.

 

W I kwartale 2013 roku o ponad 200 tysięcy zwiększyła się liczba klientów korzystających z internetu w Plusie. Obecnie już ponad 2,8 mln klientów korzysta z internetu, dzięki czemu przychody spółki z usług mobilnego dostępu do sieci rosną w doskonałym tempie i zwiększyły się o 22% (licząc rok do roku).

 

„Wszystko co robimy ma jeden cel – satysfakcję klienta. Nasze rosnące przychody z usług mobilnego dostępu do internetu to po pierwsze efekt nowych, niedawno wprowadzonych taryf dopasowanych do potrzeb klientów, a po drugie stale rozwijanej i rozbudowywanej sieci. Dzięki realizowanej w błyskawicznym tempie jej modernizacji, nasi klienci mogą cieszyć się z najnowocześniejszej sieci o największym zasięgu – z szybkiegointernetu mogą korzystać już nie tylko mieszkańcy dużych miast, ale również wybierający ofertę Plusa mieszkańcy mniejszych miejscowości.”powiedział Tobias Solorz, odpowiedzialny w ZarządziePolkomtelu za sprzedaż i marketing.

 

Polkomtel osiągnąłw pierwszym kwartale 2013 r. przychody w wysokości 1.678 mln zł, co według własnych szacunków spółki pozwoliło poprawić udziały w rynku przychodów, a tym samym zbliżyć się do pozycji lidera. EBITDA wzrosła do716 mln zł, co po raz kolejny czyni spółkę najbardziej rentowną z marżąEBITDAbliską 43%.

 

 

Wyniki za I kwartał br. wskazują, że Polkomtel z sukcesem stawia na wzrost przychodów z usług mobilnego internetu, posiada największą bazę klientów kontraktowych oraz niskie koszty operacyjne - pozostajemy operatorem o najwyższej rentowności EBITDA. Niskie koszty, to korzyść naszych klientów – możemy więcej inwestować w rozwój usług internetowych oraz w pozyskanie klientów.Polkomtel już ponad rok temu dostrzegł konieczność oszczędzania i przygotowania się na gorsze czasy. Silnie inwestujemy w rozwój sieci jak i urządzeń do usługi LTE - w pierwszym kwartale wprowadziliśmy telefony z LTE. Dzięki wzrostowi przychodów z internetu możemy kompensować spadki z przychodów głosowych. Spadek naszych całkowitych przychodów to efekt przede wszystkim obniżenia stawek MTR i gdyby pozostały one na poziomie podobnym do ubiegłorocznego, nasze przychody byłyby nawet wyższe niż przed rokiem.” – mówi Joanna Nieckarz, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Finansowych Polkomtel sp. z o.o.

Blog Widget by LinkWithin
powrot
Komentarze
Nick
Treść
Kod
Wszystkie znaki towarowe zamieszczone w serwisie są znakami zastrzeżonymi, pojawiają się wyłącznie w celach informacyjnych.