Powiadamiaj o nowościach:
regulamin
rss
google
mobileman
Aktualność

Prezentacja możliwości aparatu Samsung NX1 i standardu 4K UHD!

autor: Jarosław Gołaszewski, źródło: Samsung, dn. 15.12.2014 godz. 23:18

    Firma Samsung Electronics Co., Ltd. poinformowała o premierze nowego filmu krótkometrażowego zrealizowanego przez znanego aktora Josepha Gordon-Levitta i jego firmę producencką hitRECord. „In a City” powstał w całości w standardzie 4K Ultra HD (UHD). Zdjęcia zrealizowano nowym wysokiej klasy bezlusterkowym aparatem fotograficznym Samsung NX1. W filmie przedstawiono siedem miast ukazanych z różnej perspektywy. Aktor i jego zespół filmowców z całego świata zaprezentowali najbardziej charakterystyczne elementy i historie związane z ich rodzinnymi miastami. Atutem filmu jest znakomita ścieżka dźwiękowa stworzona przez grupę osób według koncepcji crowdsourcingu.

Ten bardzo emocjonalny film jest potwierdzeniem zarówno talentu reżyserskiego Josepha, jak i technologicznego zaawansowania aparatu Samsung NX1 — powiedziała Younghee Lee, wiceprezes ds. globalnego marketingu w dziale IT i komunikacji mobilnej firmy Samsung Electronics - Zaawansowane funkcje NX1 czynią z niego idealne narzędzie w rękach filmowców, którzy dzięki możliwościom standardu 4K UHD mogą teraz zachwycać widzów wyjątkowym pięknem i klarownością każdego ujęcia.

Tworząc sztukę, dobrze jest wiedzieć, że narzędzia dorównują ambicjom twórcy i że można polegać na technologii, która nie ogranicza artystycznej wizji, ale umożliwia jej realizację — powiedział Joseph Gordon-Levitt - Samsung NX1 to znakomity aparat fotograficzny, dzięki któremu „In a City” jest naprawdę wyjątkowym filmem. Projekt ten był jedną z najpopularniejszych propozycji współpracy spośród tych, które umieściliśmy na naszej stronie. Cała społeczność hitRECord podeszła do niego z entuzjazmem. Postanowiliśmy zrobić film, który odwołuje się do wspólnych doświadczeń milionów ludzi, ale przeżywanych w miastach, które różnią się między sobą tak bardzo, jak tylko to możliwe. Staraliśmy się uchwycić unikatowy charakter i energię każdego z tych miast. Dzięki NX1 udało nam się tego dokonać. Jesteśmy bardzo dumni z naszego dzieła.

Joseph Gordon-Levitt zaprosił do współpracy zrzeszoną w hitRECord społeczność utalentowanych filmowców, muzyków i autorów tekstów, a następnie czuwał nad wyborem najlepszych treści, które znalazły się w ostatecznej wersji filmu. Osią obrazu jest poemat napisany i wykonywany wspólnie przez artystów z całego świata. Widzowie przenoszą się na zatłoczone place Kairu i Rio de Janeiro, odwiedzają arkady kultowych gmachów w Londynie i Pradze, rozświetlone biurowce w Tokio oraz przemysłowe dzielnice Sheffield i Los Angeles.

Ekskluzywny i nieprezentowany dotąd materiał filmowy będzie można obejrzeć 16 grudnia wraz z premierą reportażu z kulis powstawania filmu, w którym Joseph Gordon-Levitt opowiada o swoim procesie twórczym.

W modelu Samsung NX1 rozwinięto zaawansowane funkcje ułatwiające i uprzyjemniające filmowanie w standardzie Cinema 4K i UHD. Wbudowany kodek HEVC (H.265) pozwala na kompresowanie i przechowywanie materiału wideo bez uszczerbku na jakości, a zaawansowany Auto Focus System III z 205 punktami detekcji fazowej obejmuje niemal cały obszar obrazowania.

 Dodatkowymi zaletami dla filmowców są manualna kontrola ekspozycji, podgląd ostrości, a także gniazda mikrofonu i słuchawek. NX1 jest również wyposażony w moduły Bluetooth i Wi-Fi oraz oferuje najbardziej zaawansowane opcje łączności, dzięki którym filmy UHD zapisane w aparacie można oglądać na bezprzewodowo podłączonym telewizorze obsługującym ten standard.

Film „In a City”

 

 

Blog Widget by LinkWithin
powrot
Komentarze
Nick
Treść
Kod
Wszystkie znaki towarowe zamieszczone w serwisie są znakami zastrzeżonymi, pojawiają się wyłącznie w celach informacyjnych.