Powiadamiaj o nowościach:
regulamin
rss
google
mobileman
Aktualność

Test LG Swift GT540 - HIT 2010 roku wśród smartphonów według mobileman.pl!

autor: Jarosław Gołaszewski, źródło: mobileman.pl, dn. 14.06.2010 godz. 06:58

NOWY MODEL LG SWIFT PLUS NAJTANIEJ - SPRAWDŹ NAS!!!

WSTĘP:

      Do redakcji Mobileman.pl trafił najnowszy smartphone firmy LG wyposażony w system Android 1.6. Telefon nosi nazwę Swift oraz symbol GT-540. Ponieważ już w 2009 roku przewidywaliśmy, że 2010 będzie należał do urządzeń z systemem Android postanowiliśmy przetestować na początek smartphone wyposażony w system Google.

 

Począwszy od legendarnego już Google G1, Android coraz mocniej rozpycha się na rynku, a w chwili obecnej każdy liczący się producent posiada w swoim portfolio przynajmniej jeden smartphone z Androidem. System jest spokrewniony z rodziną linuxów, jednak Google włożył sporo wysiłku marketingowego, żeby stał on się nową marką, nie kojarzoną z innymi dystrybucjami. Programistom giganta udało się stworzyć nową jakość wśród systemów i sprawić, że startując od zera, Android w ciągu niespełna roku wyprzedził pod względem udziału w rynku smartphonów nawet iPhone OS. Oba systemu budowane są w podobny sposób, chociaż Android jest otwarty i każdy może go modyfikować oraz tworzyć darmowe aplikacje, to Google buduje jego sukces w oparciu o udostępniane usługi takie jak Gmail, Youtube, czy Google Maps. Apple stworzył zamknięty system wspierany własnymi aplikacjami oraz aplikacjami z App Store. Cała ta sytuacja przypomina mi pewną historię z przeszłości kiedy to firma Apple mając bardzo nowoczesny, ikonkowy system operacyjny oraz wydajne i dobrze zaprojektowane komputery została niemal zmieciona z rynku przez klony komputerów IBM wyposażone w system Windows. Od kilku lat Apple przeżywa drugą młodość dzięki świetnemu marketingowi oraz dopracowanym rozwiązaniom zaimplementowanym w swoich urządzeniach. Czy Google razem z Androidem może przyczynić się do ponownej klęski Apple? Ten test powinien dać przynajmniej częściową odpowiedź na powyższe pytanie.

Nie zapominajmy, że do pełnego sukcesu oprócz systemu potrzebujemy urządzenia, które będzie w stanie zaprezentować pełnię możliwości. Dzisiaj sprawdzimy jak radzi sobie LG Swift GT-540 w duecie z Androidem 1,6.

 

OBUDOWA:

      Testowany przez nas egzemplarz ma plastikową, czarną, matową obudowę pokrytą fakturą stylizowaną na przecierane aluminium. Próbowałem ją zadrapać paznokciem ale nie udało mi zostawić na niej nawet najmniejszej ryski, co oznacza że będzie ona odporna na ścieranie i zarysowanie podczas codziennego użytkowania. Górna część przedniego panelu oraz panel tylny pokryte są zabezpieczającą folią. Podobnie z ekranem, który został bardzo dokładnie zabezpieczony folią, którą możemy po jakimś czasie zdjąć i wymienić na nową.

Nad 3 calowym ekranem znajduje głośnik telefonu, a pod nim 5 przycisków. Trzy z nich są tradycyjne: słuchawka połączeń(zielona), home(powrót do głównego ekranu) oraz słuchawka do rozłączania rozmów(czerwona) razem z funkcja włączania/wyłączania telefonu oraz szybka blokadą klawiatury. Dwa przyciski bezpośrednio pod ekranem są sensoryczne, pierwszym z nich wywołujemy podmenu funkcji po wejściu w konkretna aplikacje, drugi to typowy przycisk cofnij/wyjdź przenoszący po naciśnięciu jeden poziom menu wyżej.

Na tylnym panelu znajduje się obiektyw 3 megapixelowego aparatu cyfrowego z funkcją nagrywania.

Na dolnym brzegu umieszczono otwór mikrofonu.

Na górnym wyjście słuchawkowe 3,5mm. Jest to idealne miejsce na tego typu złącze ponieważ trzymając telefon tradycyjnie pionowo w kieszeni nie mamy problemu z plączącym się kablem od słuchawek.

Po stronie lewej znajdują się przyciski poziomu głośności.

Po prawej natomiast spust aparatu, przycisk wyszukiwarki oraz gniazdo USB.

Pewnie zastanawiacie się gdzie jest slot na kartę microSD i tutaj nie mam dobrych wiadomości. Został on umieszczony pod tylnym panelem, więc jeżeli chcemy wymienić kartę musimy zdjąć tylko pokrywę. Na szczęście nie musimy wyłączać Swifta, ani wyciągać baterii. Jest to jedna z niewielu wad tego smartphona i jak dla mnie kompletnie niezrozumiała, dlaczego nie można było zrobić wejścia na którymś z boków telefonu.

 

EKRAN:

      Po ubiegłorocznym teście LG Areny nie miałem zbyt dobrego zdania o ekranach tego producenta. Występowały problemy z czułością wyświetlacza oraz był kompletnie nieczytelny na zewnątrz budynków w słoneczne dni.

W modelu Swift zainstalowano 3 calowy ekran dotykowy z rozdzielczością 480x320 pixeli. Nic nie wskazywało na to, że mogło coś się w tej kwestii zmienić. A jednak, pod tym względem LG zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie. Do tej pory jedynym smartphonem, którego ekran w miarę sprawdzał się w słońcu był iPhone. Na przykładzie LG Swift wyraźnie widać, że firma odrobiła ze starannością prace domową. Wyświetlacz modelu GT-540 wyróżnia się na plus na tle konkurencji. Podczas testu nie wystąpiły żadne problemy z reakcją ekranu na dotyk. Poszczególne aplikacje można uruchamiać zarówno przez nacisk opuszką palca, jak i paznokciem.

Jednoznacznie można stwierdzić, że wyświetlacz Swifta jest jedną z jego mocnych stron, również wirtualna klawiatura do wybierania numerów działa bez najmniejszych zastrzeżeń.

 

MENU:

      Po włączeniu telefon pokazuje nam ekran startowy z ikoną odblokowania ekranu oraz wyłączenia dźwięku. Wystarczy dotknąć przycisk i następnie przeciągnąć w poprzek ekranu, a system wykona nasze zlecenie.

Po odblokowaniu ekranu pokazuje się ekran główny. W telefonach z sieci Orange mamy do wyboru dwa układy ikon na tym poziomie. Pierwszy właśnie operatora, trzeba przyznać że jest dobrze przemyślany ale oczywiście zawiera przyciski dodatkowych usług Orange, drugi oryginalny układ systemu Android 1,6.

 

ANDROID MENU

Na głównym ekranie możemy dodawać widgety oraz skróty do aplikacji. Po naciśnięciu ikony menu wyjeżdża nam ekran z cała masą ikon funkcji testowanego smartphona ale cały czas mamy na ekranie przycisk rozpoczęcia rozmów oraz pisania smsów/mmsów. Układ ikon jest wręcz idealny ale jak wiadomo nie jest to głównie zasługa Google ale Apple, który jako pierwszy opracował ten typ menu. Wśród dostępnych funkcji mamy między innymi: alarm, aparat, Radio FM, czytnik RSS, Gmail, kalkulator, dyktafon, email, kalendarz, mapy Google, edytor wideo, kontakty, Android Market, nawigację Orange, odtwarzacze wideo i mp3, pakiet biurowy, YouTube, ustawienia telefonu i wiele innych.

Po dotknięciu przycisku sensorycznego podmenu „funkcji” otrzymujemy możliwość zmiany pozycji ikon, dodawania i usuwanie kategorii, a także zmianę nazwy. Podczas testu nie znalazłem żadnych minusów w funkcjonowaniu menu, jeżeli wy coś znaleźliście to piszcie, bo nie wierze w idealne rozwiązania. Możliwe, że jakieś błędy wychodzą w trakcie dłuższego użytkowania smartphona.

 

YOUTUBE:

      Działanie modułu YT nie sprawia również najmniejszych problemów, mamy kilka sposobów przeszukiwania filmów. Przy połączeniu przez WiFi, filmy odtwarzają się płynnie i bez problemów. Nie ma tutaj o czym się więcej rozpisywać moduł działa tak jak powinien. Na końcu artykułu znajdziecie VIDEOTEST, gdzie możecie zobaczyć jak LG Swift radzi sobie z wyświetlaniem filmów z YouTube.

 

GOOGLE MAPS:

      Kolejna darmowa usługa firmy Google zaimplementowana w system Android i oczywiście również działa bezproblemowo. Użyteczność w duecie z modułem GPS znacząco wzrasta, chociaż nie można tej nawigacji równać z TomTomem, czy Mio ale zapewnia nam możliwość sprawdzenia aktualnej naszej lokalizacji, a także wyznaczyć trasę do pożądanego celu i to wszystko za darmo. Jest jednak jedna rzecz której nie rozumiem. Dlaczego smartphone z procesorem 600Mhz wylicza trasę 170 km Lublin - Warszawa przez 2 minuty 40 sekund! Muszę przyznać, że jest to bardzo słaby wynik, a winę za niego ponosi chyba aplikacja Google. Za kilka dni będę testował darmową nawigację Ovi Maps Nokii i będzie można to wtedy porównać.

 

ODTWARZANIE WIDEO:

     Większość nowych telefonów zainstalowane są odtwarzacze wideo, niestety również w większości z nich łączy się z konwertowaniem filmów do określonych rozdzielczości oraz formatów.

W LG Swift na szczęście jest inaczej. Smartphone radzi sobie z wyświetlaniem filmów AVI w Divixie oraz Xvidzie, a także MP4, do tego nie stwierdziłem problemów z rozdzielczością. Odtwarzacz samodzielnie skanuje filmów do pełnoekranowego wyświetlania. Niestety nie radzi sobie z formatami wysokiej rozdzielczości MTS/AVCHD, RMVB oraz plikami MOV.

 

EMAIL:

      Jedna z ważniejszych funkcji w smartphonach. Nie korzystam z konta Gmail ale sądzę, że podobnie jak wszystkie inne usługi Google nie będzie z nią problemów. W programie pocztowym utworzyłem dwa konta. Pierwsze, które jest zarejestrowane na wp.pl, a drugie redakcyjne w domenie mobileman.pl. Instalacja poszła bez problemów, z konta mobileman można było odbierać, jak i wysyłać emaile. Problem był z odbiorem wiadomości z konta na wp.pl, chociaż system nie wykazywał błędów, nie udało mi się pobrać żadnej wiadomości. Z drugiej strony nie było problemów z wysyłaniem.

Sam klient email jest prosty i intuicyjny, a z jego obsługą każdy powinien sobie poradzić.


PRZEGLĄDARKA INTERNETOWA:

     Kolejny moduł i kolejny plus? Strasznie „nudno” testuje się urządzenie, w którym wszystko działa, a uruchamianie kolejnych aplikacji nie kończy się zawieszeniem systemu. Strona www.mobileman.pl, która jest lekka i szybka ale nie jest jakoś specjalnie optymalizowana pod smartphony, działa na Swifcie tak samo dobrze jak na normalnym komputerze. Filmy z YT zamieszczone na stronie odtwarzają się bez przeszkód. Normalnie również działają obiekty napisane w java oraz flash. Ekran przy przeglądaniu stron i klikaniu w poszczególne elementy działa bardzo dobrze. Ponownie brak słabych stron. Działanie przeglądarki możecie obejrzeć na końcu artykułu w matriale filmowym VIDEOTEST.

 

 

APARAT CYFROWY I FILMOWANIE:

      Ciągle podkreślam same zalety Swifta, więc tym razem zacznę od wady. Przy aparacie cyfrowym brakuje lampy błyskowej, chociażby diodowej z funkcją latarki. Telefon został wyposażony w 3 megapixelowy aparat cyfrowy, który w 100% spełnia wymagania przeciętnego użytkownika, a wśród konkurencji trzyma się lekko powyżej średniej. Zdjęcia mają ładne kolory, a ostrość jest na dobrym pozioimie. Oczywiście jak zawsze przy modułach fotograficznych w aparatach, czym bardziej słoneczna pogoda, tym lepsze zdjęcia.

Jeżeli chodzi o nagrywanie filmów to aparat wykonuje je w rozdzielczości maksymalnie 640x480, więc typową dla smartphonów. Jeżeli chodzi o kolory to nie ma się do czego przyczepić, niestety podczas filmowania obraz traci płynność co możecie zauważyć na przykładowym filmie w postaci efektu „pływania obrazu”. Cyfrowej kamery, czy nawet funkcji nagrywania w kompaktowych cyfrówkach ten smartpohone nie zastąpi. Można nim jedynie łapać chwile :).


PODSUMOWANIE:

      Przyszedł czas na podsumowanie naszego testu. Mam nadzieję, że ilość zdjęć i filmów, a także poziom tekstu jest dla was satysfakcjonujący. To nasz pierwszy test, gdzie materiał filmowy jest nagrany w rozdzielczości HD.

Wracając do LG Swift, muszę jednoznacznie stwierdzić, że bardzo podoba mi się owoc współpracy firmy LG z Google. Obudowa telefonu, jak i ekran wykonane są bardzo estetycznie. Nic się nie przesuwa, przyciski reagują szybko, a ekran precyzyjnie. Plastik jest bardzo dobrej jakości, a jago faktura zapobiega rysowaniu i szybkiemu „starzeniu” się obudowy telefonu. Nie ma się do czego przyczepić. Jeżeli zgodnie z zapowiedziami LG, Swift dostanie w lipcu upgrade systemu Android do wersji 2.1 lub 2.2 to uatrakcyjni ofertę tego smartphona. Co do wytrzymałości baterii postaram się to opisać po dłuższym użytkowaniu. LG Swift działa bez konieczności wkładania do niego karty SIM, mamy wtedy działające w 100% urządzenie klasy MID(Mobile Internet Device) z 3 calowym ekranem i całą masą funkcji multimedialnych.

Jakość dźwięku rozmów stoi na wysokim poziomie, jak również działanie wszystkich dostępnych funkcji multimedialnych. Do tego wszystkiego dochodzi cena na allegro kształtująca się w granicach 500-600 złotych. W sieci Play, abonamencie LongPlay 49(49zł/miesiąc) jest za 199zł ale już w LongPlay 69 kosztuje tylko 1 złoty. W ofercie dla firm, w abonamentach Firmowa 50(61zł) za 60 złotych, Firmowa 75 za 1zł. Podobnie w Orange abonament Pelikan 59 złotych, cena smartphona to 99zł, a w abonamencie za 79zł, Swift kosztuje 1 złoty. Dla firm w abonamencie Optymalny 250(73zł) jest też za 1 złoty.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe informacje, stwierdzam że LG Swift GT540 posiada wszystkie cechy ażeby stać się Hitem 2010 roku wśród smartphonów, a dzięki niskiej cenie u operatorów powinien znacząco pomóc w rozpowszechnieniu się smartphonów z Androidem wśród wszystkich użytkowników telefonów komórkowych.

 

Minusy:

  • słaba funkcja nagrywania filmów,

  • brak obsługi filmów HD przez odtwarzacz,

  • brak dostępu do karty microSD bez otwierania obudowy,


Plusy:

  • precyzyjny oraz dobrze widoczny w słońcu ekran,

  • moduł WiFi z dobrym zasięgiem,

  • bardzo dobrze wykonana obudowa,

  • działanie całego systemu bez karty SIM,

  • dobrze przemyślany i zintegrowany z LG Swift system Android,

 

FORUM

Blog Widget by LinkWithin
powrot
Komentarze
Nick
Treść
Kod
Komentarze:
ZELUS17
dn. 09.12.2012 godz. 05:02:39
Mam pytanie moze wy wiecie jak ten PROBLEM rozwiazac gdy wchodze do Android Market wyskakuje mi sychronizuj google czy jakos tak i tam sa 2 opcje zarierestruj sie i zaloguj sie ja biore zaloguj sie poniewaz juz mam email google i potem musze czekac kilka minut i wyskakuje mi jakis blad ze musze skolsuntowac sie z obsluga klienta i gdy z nimi gadam onie niewiedza o co mi chodzi niby wszystko mi dziala bardzo mi na tym zalezy moze ktos tez tak mial i wie jak to naprawic z gory dziękuje
Piter
dn. 15.09.2012 godz. 12:00:00

Ten telefon to nieporozumienie !!! Ciągle się zacina mimo robienia aktualizacji androida i przeinstalowywania go!! Nie polecam tego telefonu.

hahahaha
dn. 05.06.2012 godz. 04:48:45
haha jaki film jak paczysz na ju tubie
Aniaa
dn. 22.10.2011 godz. 12:00:00

Mam go. Jest ok .! Mam pytanie : Czy wiecie gdzie mogłabym dokupić do niego jakąś fajną kolorową tylną klapkę od obudowy .? Z góry dziękuję ;)

Damian
dn. 10.08.2011 godz. 12:00:00

A Ja Tam Mam p350 Od Kilku Minut I Jestem Zadowolony ;d

R
dn. 28.06.2011 godz. 12:00:00

Janie, piszesz kompletne bzdury. Prawda jest taka, że swift może cudem techniki nie jest, ale jest telefonem z ogromnymi możliwościami jak na swoją cenę. Ja swój mam od około roku. Nieraz zmieniałem w nim soft i nic nie uwaliłem- od paru miesięcy jadę na customowym androidzie 2.3. Telefon sprawuje się bez zarzutu. Procesor podkręcony mam do 800MHz, wszystko działa sprawnie i stabilnie. Telefon parę razy mi upadł i obudowa jest trochę poniszczona, ale działa i nic się nie popsuło. 3g włączone mam prawie cały czas - często się przydaje, więc wykupiłem pakiet. Może nie umiesz skonfigurować punktu dostępowego? Ale wybacz, to już Twój problem, nie telefonu. Telefon ma minusy - między innymi mało ramu, dotyk mógłby być lepszy i mógłby mieć porządniejszą obudowę. Ale wtedy byłby droższy, więc ciężko więcej od niego oczekiwać. Gdyby było tak, jak piszesz, nikt by go nie kupował i więcej osób narzekałoby. A jakoś tylko Ty marudzisz. Prawdopodobnie masz tą tandetną avilkę i próbujesz się dowartościować. A prawda jest taka, że avila to jest telefon na poziomie przeciętnej komórki z 2006 roku, tyle że z dotykowym wyświetlaczem bardzo marnej z resztą jakości. Wadą androida jest to, że nie jest dla głupich i jeśli oczekujesz telefonu, w którym będzie wszystko proste jak krowie na rowie, zostań przy swoim dumbphonie... Ale nie pisz bzdur. Pozdrawiam.

Jan
dn. 19.06.2011 godz. 12:00:00

@Jakub, autor komentarza o którym piszesz dokładnie wie o czym mówi. Wszystko co napisał to szczera prawda o czym się przekonał używając ten telefon. Może z jednym wyjątkiem okazało się że nie trzeba było wymieniać płyty głównej. Niestety wczoraj zauważyłem że na wyświetlaczu pojawiły się dwie kolorowe kreski (jedna pozioma druga pionowa). Oczywiście telefon mi nie upadł, nie został uderzony. Posiadam folie poliwęglanową na wyświetlaczu oraz etui ochronne. Problem z 3G jest cały czas, serwis nic z tym nie zrobił :/ Czeka mnie kolejna wizyta w serwisie :///

Kakademona
dn. 11.06.2011 godz. 12:00:00

Lol ja mam swift z aktualizacja na 2.1 i chodzi 2x szybciej niz powinien. Podkrece procka i dam cyana 7 to swift bedzie dorownywal tabletom :p LG Swift jest wg mnie najlepszym telefonem ze wzgledu na duzo mozliwosci aktualizacji ,ze ,jest szybki ,przede wszystkim tani i wygodny. Polecam ten telefon w 100%

futrzzak
dn. 06.06.2011 godz. 12:00:00

co mam zrobić jeśli zapomnialam wzoru do odblokowania klawiatury?

Jakub
dn. 16.05.2011 godz. 12:00:00

Autor poprzedniego komentarza chyba nie miał styczności z tym telefonem i wyciąga wnioski na podstawie zasłyszanych informacji. Ten telefon jest hitem roku 2010.

Jan
dn. 12.05.2011 godz. 06:10:54
Jestem posiadaczem telefonu Samsung Avila i mogę stwierdzić że LG Swift mu do pięt nie dorasta. Zwłaszcza jeśli chodzi o jakość połączeń, stabilność i szybkość działania telefonu. Do tego Samsung Avila jest o połowę tańszy. Android w wersji 2.1 na telefonie LG Swift ma problem z połączeniami w 3G więc nic na nim nie zrobicie. Ani zadzwonić, ani wysłać SMS-a się nie da. O internecie też możecie zapomnieć. W telefonie LG Swifit piszą że jest możliwość aktualizacji a ja wam powiem że to konieczność jeśli chcecie go jakoś w miarę użytkować. Podczas aktualizacji bardzo często zdarza się że telefon zostanie "uwalony" - tak o tym zjawisku piszą na farach tego telefonu. Oznacza to mniej więcej tyle że trzeba telefon oddać do serwisu gdzie serwisanci LG muszą wymienić płytę główną i wgrać nowego Androida. Jeśli macie źle wystawioną kartę gwarancyjną lub brak paragonu możecie o naprawie bezpłatnej zapomnieć.
Piter
dn. 13.04.2011 godz. 12:00:00

ale bzdury ~skala~ !!! wlasnie nie orange blokuje akutalizacje tylko PLAY...

Rokr
dn. 11.04.2011 godz. 12:00:00

Mam na nim androida 2.3.3 procesor podkręcony do 806 mhz i śmiga aż miło. Wszystko znajdziecie na lgswift.pl

zadaj
dn. 04.04.2011 godz. 12:00:00

telefon bardzo wydajny i funkcjonalny, w sam raz na początek, na dłuższą metę nie polecam - brak możliwości zmiany adresu mac, słabe udźwiękowienie zewnętrzne i wspomniana karta sd wewnętrzna... moj ocena 7/10, ekonomiczność 10/10. Jeśli nie wiesz co kupić, polecam na początek ten telefon. Dla przeciętnego użytkownika jest bardzo wskazanym zakupem. Jego wady napewno zostną przyćmione przez ZALETY telefonu komputera.

bolo
dn. 20.02.2011 godz. 12:00:00

mam prezyjemność posiadania już tego tel. muszę powiedzieć ze jest swiatny nie przetestowałem go jeszcze dokładnie ale mysle ze to kwestja paru dni wszystko śmiga przyjemnie nic sie nie wiesipodczas oglądania filmów na you tube polecam goraco ten tel.

waco9
dn. 16.02.2011 godz. 12:52:14
~Skala~sieje fałszywą propagandę.Orange niczego nie blokuje wystarczy dokładnie czytać instrukcję.zwłaszcza koniec "Aktualizacja" i po problemie.Nie jestem fachowcem,ale po dwuch dniach urzytkowania tego fona zaktualizowałem go do an2,1 bez problemu w przeciągu 30 min.Tel.wyraźnie nabrał wigoru,aplikacje otwierają się szybciej.WiFi działa bez problemu. Co do łączenia sie telefonu z internetem,w menu telefonu wystarczy ustawić (opcje bezprzewodowe,Sieci komurkowe,zaznaczyć "wyłącz" ,można jeszcze ustawić "Tylko siećG2"a najlepiej pobrać z marketu android aplikację "APNdroid"i za jej pomocą wyłączyc transmisje danych ot cała filozofia.)Zarzuty o nieinformowaniu w Orange że telefon łączy się z internetem,są delikatnie mówiąc idiotyczne,"przeca"smartwon do tego służy.(lepiej kupić zwykły telefon i po problemie)To tak jakby mieć dzisiaj PCta bez internetu,BEZSENS.Wracając do udate do A- 2,1. po I podstawowa znajomośc komputera (instalacja oprogramowania) po II cierpliwość,i postepowanie zgodne z komunikatami podawanymi na ekranie PCta.Wystarczy wejśc na stronę LG tak jak w instrukcji. ~~kinga~~ nie wystarczy włączyć WiFi jest w ustawieniach opcja "ustawienia sieci WiFi"i dopiero tam szukać .Najlepiej jednak poczytać Istrukcję Obsługi (ze zrozumieniem).------ A teraz Moja opinia: tel mam od listopada,na początku był "mułowaty"ale dawał radę, po aktualizacji do 2,1 zmienił się nie do poznania,Wyświetlacz jak na tego typu panel działa rewelacyjnie funkcje telefonu b. dobrze,dźwięk w słuchawce ,b.dobry odtwarzacz multimedialny b.dobry filmy na YouTube i ipla chodzą płynnie ,Zasięg anteny wewnętrznej b.dobry(mam porównanie z innymi telefonami w mojej rodzinie są:nokia,samsung,sony ericsson.)LG ma najlepszy zasięg, nawet w piwnicy ma zasięg, gdzie N6700 traci zupełnie ochotę do połączenia.Samsung już w ubikacji a SE na korytarzu. Sama obudowa rzecz gustu w/mnie jest b.elegancka przy swojej prostocie, bez zbędnych bajerów.Bateria przy normalnym urzytkowaniu to 3-4 dni,przy intensywnym korzystaniu ze wszystkich funkcji smartfona, potrafi paść po jednym dniu.tak miałem na początku kiedy "uczyłem sie telefonu".Teraz spokojnie 3 dni.Menu b.czytelne,intuicyjne.GPS działa dobrze (przy aplikacji sygnic 10)Aparat 3,2 mega robi znośne zdjecia, osobiście wolę aparat foto jako oddzielne urządzenie a ten w telefonie traktuję jako dodatek.I w końcu WiFi, dla mnie rewelka wszędzie tam gdzie jest ogólny dostęp (W supermarketach,szkołach itd.) mam połączenie z internetem za fri.nie mówiąc o domowej sieci.Skype(na 1,6 nie działa) ,Opera mini,onet lajt, gmail,nk,ipla,you tube, to tylko znikoma część zpośród wieeelu innych. Według mnie ten telefon jest bardzo udanym Smartfonem przez duże "S" f-my LG wart jest swojej ceny i może z powodzeniem pretendować do miana telefonu Biznesoewgo. Czas na wady? oczywiście jak wszystko ma swoje zalety i wady. Niewątpliwą wadą są słuchawki marnej jakości i do tego "wylatają" nie trzymają się w uchu.LG mogło zrobić wzorem sony ericssona możliwość zastosowania dowolnych słuchawek do zestawu.Można ten problem objeść stosując dowolne słuchawki do rozmowy, pod warunkiem że telefon nie będzie zbyt daleko od mówiącego ,choć mikrofon jest dość czyły. W uchwycie samochodowym sprawdza się.mikrofon "łapie". Trochę długo? mam nadzieję że pomogłem w wyborze.Pozdrawiam
Gman
dn. 01.02.2011 godz. 12:00:00

Mam pytanie do uzytkowników - Jak jest z głośnością dzwonka? Teraz mam Samsunga SGH E250 i chcę zmienić - tu czasami nie słyszę jak ktoś dzwoni. Ponieważ co chwilę ktoś narzeka na LG, więc już nie wiem - czy będzie głośniejszy od mojego Samsunga, czy jednak nie? Z góry dzięki za odpowiedź.

kinga
dn. 31.01.2011 godz. 12:00:00

kiedy włącze wifi to i tak mi nie pokazują się dostepne sieci ... co mam zrobic żeby było normalnie

kinga9229
dn. 29.01.2011 godz. 12:00:00

mam ten tel od niedawana i nie wiem jak połączyć się (za darmo) do neta , włączam wifi i nic a kiedy włącze "transmisje danych" to za jej włączenie i tak leci mi kasa . I nie wiem co robić czy mam wykupywac jakiś pakiet , przeglądarke czy coś? nie znam się zabardzo ale zalezy mi na darmowym dostępie do internetu,ściąganiu itp. Proszę was o jakies szczegółowe instrukcje

 

 

 

xtn: czytaj na forum lgswift.pl

julka
dn. 27.01.2011 godz. 12:00:00

proszę pomóżcie.wczoraj kupiłam telefon w orange a dziś nie mam żadnej kasy na koncie.powiedzieli mi że mam darmowy facebook i wikipedia a jak chce na neta to nie ma połączenia.weszłam tylko na gmail i sie zalogowałam i ten android market zainstalowałam co zrobić żeby odłączyć internet da się to jakoś zrobić?Proszę

 

xtn: ściągnij z Marketu APN Switch i zablokuj APNy, więcej czytaj na forum lgswift.pl

ola
dn. 22.01.2011 godz. 12:00:00

Tak samo jest w plusie, większośc aplikacji potrzebuje dostepu do internetu. nawet"darmowe" aplikacje w markecie, które de fakto sa darmowe bo nie ma przy nich ceny np 10zł kosztują.....właśnie tyle co dostep do interenu niezbedny czas w sieci aby tę aplikacje pobrać na swój fon. Tak więc pozostaje wykupić np 500mb za 15,12zł i juz .

 

xtn: Dziewczyno, nie wprowadzaj ludzi w błąd, ponieważ wystarczy zablokować internet przez sieć komórkową i połączyć się przez WiFi np w domu, czy na uczelni i nic nie placisz wtedy za transfer danych.

NIE JEST
dn. 09.01.2011 godz. 12:00:00

Faktycznie telefon sam się łączy z internetem, trzeba poblokować odpowiednie opcje w ustawieniach, to samo jest w PLAY, skapnąłem się na trzeci dzień i pokombinowałem.

koło
dn. 22.12.2010 godz. 12:00:00

Skała cibie to mi jest już po prostu żal. Planuje kupićten telefon i wchodze na różne strony na różne fora zeby poczytać o tym telefonie i gdzie tylko nie wejde to widze właśnie ten twój komentarz. Jesteś psychopatą czy co ??? Wyliczyłem już chyba 4 strony gdzie jest ten komentarz. Weś już sie zamknij. A apropo tego telefonu. Kilka osób szuka informacji jak ZABLOKOWAĆ INTERNET. U nie któych to jest tak że jak sie włączy za pierwszym razem telefon to pojawia się informacja czy łaczyć sie z internetem, na wstępie dać nie i po problemie. Można zainstalować program APNDROID który dotępny jest w MARKECIE. W telefonie szukamy Market i dam trzeba sobie radzić. Aplikacja jest dostępna za darmo. Można też w menu -> ustawienia -> i tam trzeba poszukać coś jak sieci czy coś takiego...sprytni dadzą rade. Istenieje też możliwość wykupienia sobie pakietu danych np. 1GB na miesiąc spokojnie wystarczy i wtedy wchodzimy na internet za darmola i telefon bedzie tez sie łaczył od czasu do czasu też za darmo. Będziemy mogli spać spokojnie. Jeśli ktoś by chciał jakieś informacje dotyczące jakichś telefonów lub czegoś dowolnego prosze pisać na nr. GG 5901786 słóże pomocą. A i na odwrót chciałbym sie czegoś dowiedzieć od posiadaczy właśnie LG Swift GT540. Pozdrawiam.

xtn
dn. 05.12.2010 godz. 10:24:16
@skala Pisałem Ci już na YT żebyś ludzi nie wprowadzał w błąd, nie lubisz Orange to twoja sprawa ale to w tej chwili jedyna polska sieć która udostępniła swoją aktualizację do Androida 2.1. Play w ogóle nie planuje wydania tej aktualizacji, a Era i Plus ciągle przesuwają termin.
Skala
dn. 05.12.2010 godz. 12:00:00

Telefon super, ale nie w sieci ORANGE. ORANGE blokuje aktualizację oprogramowania, także Twoi koledzy w innych sieciach już dawno będą mieli najnowszy soft, a Ty dalej będziesz na etapie zakupu telefonu. Dodatkowo, ORANGE nie poinformuje Cię, że ten telefon sam łączy się z internetem, ale skasuje Cie za to słono, ok. 240 PLN miesięcznie o ile wcześniej nie miałeś darmowego połączenia z internetem. Także gorąco polecam, ale nie w ORANGE !!!

remus
dn. 30.11.2010 godz. 12:07:25
Mam ten telefon od dzisiaj i jest jedwabisty. A pisze wlasnie w jego przegladarki przez wifi;)
maniak technologii
dn. 26.11.2010 godz. 12:00:00

mam ten telefon od 3 miesiecy i powiem szczerze bomba.za te pieniadze nie do przebicia.telefon dziala plynnie nic sie niezacina tym bardziej niezawiesza. jedynym minusem dla mnie jest cichy i slabej jakosci glosnik.naprawde polecam ten tel

lu?ka
dn. 20.11.2010 godz. 12:00:00

ej. ma problemy z tym fonem , dzisiaj go kupi?am. i jak wchodze na galerie albo na muzyke to mi sie wy?wietla pilne wy??czenie i b??d, co? takiego... jak to zrobi? ?eby bylo normalnie.. i jak w??czam aparat to sie czasami sami wy??cza... nie wiem o co chodzi.. pomó?cie... to chyba co? z ksrt? microSd...

kinga
dn. 17.11.2010 godz. 08:01:53
najlepszy telefon na swiecie super zajefajny
swifciak:X
dn. 16.11.2010 godz. 12:00:00

Dziwią mnie komentarze w stylu telefon jest toporny w obsłudze, nie mogę tego włączyć tamtego wyłączyć!!!.......... zdajecie sobie sprawę z tego ze android odniósł tak ogromny sukces dlatego że jest przyjazny dla użytkownika intuicyjny i pozwala skonfigurować prawie wszystko co nam się za zamarzy w jaki tylko chcemy sposób??? Tak więc może warto się zastanowić czy to z telefonem jest coś nie tak czy z użytkownikiem? (pomijając możliwe problemy z pojedynczymi sztukami lg) miałem okazję pobawić się lg hgt 540 przez dłuższą chwilę a teraz czekam na własny!!!:D i dla mnie bomba! korzystanie z niego to sama przyjemność mimo że nie posiada ekranu pojemnościowego to nie trzeba dusić ekranu! a najwiękrzy minus jak dla mnie to brak mulitoucha!!!ale za tą kasę rewela!!! a sama wydajność telefonu jest genialna !! na YT są porównania benchmarków z o wiele droższymi HTC opartymi na tych samych procesorach i lg bije ich o głowę!!!

czyly
dn. 15.11.2010 godz. 12:00:00

elo wszystkim... chciałbym sie dowiedzieć jak usunąć konto e-mail w LG gt540... prosił bym o pomoc gg4308351 z gory dziekuje!

maxturn
dn. 13.11.2010 godz. 08:38:57
Kasia i nati bierzcie swifta ;) Tez go mam i jest super ;D
bxs
dn. 13.11.2010 godz. 12:00:00

Mam go od 5 dni i mam problem z netem. Gdy wchodzę na plus.pl wyskakuje,że strona jest niedostępna. Najprawdopodobniej ktoś odłączył internet. prosze o pomoc. Nie bardzo znam się na takich rzeczach,ale chodzi tu o konfigurację? Proszę o pomoc. xd Ogólnie bardzo mi się podoba. ;) gg. 10152474

 

xtn: wejdź na forum www.lgswift.pl, tam znajdziesz pomoc

nati
dn. 10.11.2010 godz. 10:21:29
zastanawiam się czy kupić lg swift gt540 czy lg bali
kasia
dn. 04.11.2010 godz. 12:00:00

zastanawiam się między kupnem lg swift gt54o a samsungiem wave 553, który lepszy?

xtn: zapytaj na forum www.lgswift.pl

FleczeRR
dn. 23.10.2010 godz. 12:00:00

Jestem Posiadaczem Srebrnej Wersji Swifta Od 2 mies. Telefon Jest Rewelacyjny. Jest to mój pierwszy smart. 0 zawieszeń i zcinek

adim44
dn. 22.10.2010 godz. 12:00:00

Właśnie zamówiłem ten telefon w erze abonament 25zł na 3lata a koszt telefonu 99zł (oferta dla stałych klientów) przyznam szczerze że wahałem się do końca między tym LG a SE Elm ale czytając ten test uświadomiłem sobie że dokonałem właściwego wyboru i mam nadzieje że ten telefon będzie mi służył długie lata

maczetka
dn. 19.10.2010 godz. 12:00:00

mam problem z tym telefonem. zona go ma i raczej uzywa wylacznie jako sluchawke i aparat foto :-) a na rachunkach pojawiaja sie koszty transferu danych. jesli telefon sam laczy sie z netem to czy da sie to jakos wylaczyc?

Mobileman.pl: wejdź na forum www.lgswift.pl tam w dziale poradniki znajdziesz rozwiązanie twojego problemu.

kriz2000
dn. 09.10.2010 godz. 12:00:00

optimus. hmm nowsze wersje sa po to zeby cos szybciej dzialalo. z andkiem 2.1 chodzi duzo szybciej niz na 1.6. to jedno drugie nie wiem ale sprawiasz wrazenie "internetowego specjalisty". wolny procesor. herezja. jak sie patrzy tylko na mhz to tak jest. 600 mhz w tym jest duzo lepsze niz np. 528 w g1 czy dream czy htc wildfire. a poza tym gpu z nexusa robi swoje. radzilbym troche pierwsze poczytac a nie filozofowac. zreszta czego ty oczekujesz od najtanszego androida na rynku.za 400 zl dostajesz cos lepszego niz dwa razy nieraz drozsze telefony. no ale wedlug przyslowia "nie narodzil sie jeszcze taki ktory by wszystkim dogodzil"

asdasd
dn. 05.10.2010 godz. 09:13:43
Do aparatu w tym telefonie nie mam nic ale niewiem jak wylonczyc dzwiek robienia zdjęć i kamerowania , zdaje mi się że sie nie da . Mam ten telefon pultora miesiaca i jak ogadam cos nic nie robiąc przez okolo 5min to sie zwiesza i pojawiaja sie biale kropki na szarym tle jak w telewizoze kiedy nieodbiera sygnalu tylko sie nie ruszaja, nie dzieje sie to za kazdym razem ..
Kasia
dn. 05.10.2010 godz. 03:36:39
mam zamiar go kupić :D po waszych komentarzach wnioskuję że jest bardzo dobry. zamierzam go kupic w orange ale na allegro ;P
Bizon-ek
dn. 30.09.2010 godz. 11:50:39
Czy LG 540 posiada radio z RDS? Jakoś tego w teście nie zauważyłem.
Maly90
dn. 16.09.2010 godz. 12:00:00

Jestem posiadaczem tego smarta ok ponad 2 miesiecy.... Powiem szczerze ze jak na smarta za taka cene jest bardzo dobry, nic nie tnie, nie zawiesza się. system bardzo stabilny. Nie wiem skad opinie ze sie zawiesza i przycina, proponuje najpierw zapoznac sie z instrukca a potem zaczac zabawe z wyzej wymienianym telefonem. Aha do wszyskich posiadaczy tego smara NIE INSTALUJCIE ANTYWIRUSOW!!!!!

karol
dn. 11.09.2010 godz. 03:07:59
optimus: Chyba używamy różnych LG Swift, bo mój chodzi bardzo płynnie, nie zacina się i nie zwalnia i nie wiem co Ci w nim trzeszczy. Nie zgadzam się z twoją opinią. Uważam, że LG Swift jest świetnie zrobiony.
optimus
dn. 11.09.2010 godz. 12:00:00

LG zastosowało za wolny procesor i za mało pamięci. Na tej konfiguracji przy Android 1.6 nieraz się zacina, zwalnia i trzeszczy, a co dopiero będzie się działo przy Android 2.1. Ogólnie mam mieszane uczucia co do tego telefonu, w sumie ma wszystko co trzeba-GPS, Wifi itp itp, ale ekran jest jak dla mnie dość toporny przy obsługiwaniu.

edeko
dn. 26.08.2010 godz. 12:00:00

telefon bardzo dobry.. nie zacina sie ani nic :D polecam mam jeszcze 1 pytanie. czy w lg gt 540 jest korektor tak jak w nokiach i innych telefonach??

dert
dn. 23.08.2010 godz. 12:00:00

Mam już prawie miesiąc i jestem zachwycony. TO mój pierwszy smart i widać, że dobrze trafiłem. Odtwarzanie muzyki dobrej jakości i w miarę głośno - może masz coś z głośnikiem. Co do funkcjonalności to działa bez zarzutu - nawet gps nie nie tnie. Dobrej jakości obudowa ( spadł mi już kilka razy i nic:P). Dobry wybór. pozdrawiam

gajdzik
dn. 21.08.2010 godz. 12:00:00

Wam ten telefon też cicho gra? czy ja może mam głosnik popsuty! ????

llluki
dn. 14.08.2010 godz. 12:00:00

dzisiaj kupilem ten telefon i jestem zachwycony z tego wyboru w przeciwienstwie do uzytkownika "sparkss" to moj pierwszy lg a od razu wszedlem w opcje i wylaczylem gps telefon sie nie zacina ogolnie extra ale przydalby sie rysik polecam ten telefonik wszystkim myslacym o kupnie dotykowca PS Sorki za błędy ale spieszyłem się:P PoZdRo

Pretorian26
dn. 26.07.2010 godz. 12:00:00

Witam użytkowników Smarta. A jak się słucha na nim mp3 przez słuchawki?? Posiadam ku990 i na tym nie da się słuchać muzyki bo tylko kupę hałasu robi i nic poza tym

sparkss
dn. 14.07.2010 godz. 12:00:00

dostałem dzisiaj ten telefon. Ogólnie jest w porządku, jednak... właśnie się zawiesił na grze ściągniętej z marketu...

sparkss
dn. 14.07.2010 godz. 12:00:00

kilka uwag po kilku godzinach użytkowania. Pobierzcie uninstaler z marketu, nie wszystkie gry z tej strony chodzą. Telefon się grzeje jak laptop. Win xp prof nie widzi go jako dysku wymiennego, przez przypadek włączyłem gps i nie wiem jak go wyłączyć, klapka od usb( ładowarka i cała reszta) odpadnie pewnie po kilku miesiącach, nie ściągajcie map google, problem z wyłączeniem gps, mi się udało po odinstalowaniu aplikacji. Ogólnie telefon nie jest zły, jednak jest toporny, mało przyjazny dla użytkownika i potrafi zdenerwować.

xtn
dn. 14.07.2010 godz. 12:00:00

napisz parę uwag na forum www.lgswift.pl, brakuje tam krytyki :), gps mozna wylaczyc z poziomu gornej zakladki, tak samo jak wifi

Szybki Lopez
dn. 10.07.2010 godz. 12:00:00

Chyba mają go sporo na stanie, jak takie akcje robią ;) http://www.facebook.com ...

Machiavelist
dn. 08.07.2010 godz. 12:00:00

szkoda ze nie ma informacji czy ekran (a własciwie rozpoznawanie dotyku) jest w technologi pojemnościowej,

xtn
dn. 08.07.2010 godz. 12:00:00

niestety brak w Swifcie technologii pojemnościowej, do zadawania pytań zapraszam na forum www.lgswift.pl

xtn
dn. 07.07.2010 godz. 02:23:39
Możesz pisać, wystarczy się zarejestrować.
xtn
dn. 07.07.2010 godz. 12:08:05
Telefon blokuje się za pomocą jednego naciśnięcia przycisku "power" i nie ma możliwości w kieszeni samoistnego uruchomienia jakiejkolwiek aplikacji, chętnie będę odpowidał na kolejne pytania ale już na forum, gdzie zapraszam. www.lgswift.pl
14-stka
dn. 07.07.2010 godz. 12:00:00

Na tamty forum nie moge pisać. ... No ale co do tematu tego tel..... Czy on ma rysik...? A jak nie to jest tam akieś miejsce żeby do przypiąć lub włożyć .?

14-stka
dn. 06.07.2010 godz. 12:00:00

Mam zamiar kupić sb. Lg Swift GT 540 . Czytałam wiele recenzli 99% były : Super itp. ale 1% że coś tam niedziała zacina .. i ten net mnie martwi.... Że może mi się sam włączyć czy coś.;; tzn. ja nie mam zamiaru na niego włazić no ale... .. i czy jak bd go miała np. w spodniach to czy się sam nie włączy .? I czy można zrobić tak żeby była blokada tzn. nie włączysz dopoki nie dasz chasła. Pomocy.! Doradźcie

xtn
dn. 04.07.2010 godz. 12:00:00

Dzisiaj ruszyło nasze forum użytkowników i entuzjastów LG GT-540 Swift. wszystkich chętnych zapraszamy na stronie www.lgswift.pl i zachęcamy do aktywnego budowania społeczności LG Swift w Polsce. Jeżeli są chętni na moderatorów to prosze zgłoszenia kierować na redakcja(@)mobileman.pl razem z krótkim opisem swojego doświadczenia z forami i telefonami komórkowymi.

rusek
dn. 01.07.2010 godz. 12:00:00

google maps - jest aplikacja online - w tej chwili w Polsce nie jest traktowana jako nawigacja samochodowa. U mnie ta sama trasa Lublin - Warszawa jest wyznaczana w niecale 9 sekund. Jesli zas chodzi o nawigacje offlinowe (konkurencja dla Ovi Maps Nokii) to na androida jest ich cale mnostwo - poczawszy od iGO8 (MioMaps), Sygic przez CoPilot itp.

xtn
dn. 30.06.2010 godz. 11:31:57
Niestety na aparat z LG trzeba by czekać około miesiąc, a ten jest ze źródeł własnych, jak widzisz jest brendowany. Nie rozumiem twojego komentarza, czy uważasz, że powinienem go testować śrubokrętem?
xtn
dn. 30.06.2010 godz. 11:24:53
Niestety na aparat z LG trzeba by czekać około miesiąc, a ten jest ze źródeł własnych, jak widzisz jest brendowany. Nie rozumiem twojego komentarza, czy uważasz, że powinienem go testować śrubokrętem?
i
dn. 30.06.2010 godz. 12:00:00

"próbowałem ją zadrapać paznokciem ale nie udało mi zostawić na niej nawet najmniejszej ryski, co oznacza że będzie ona odporna na ścieranie i zarysowanie podczas codziennego użytkowania." hahahahahaha test to chyba sponsorowany przez LG ;)

xtn
dn. 26.06.2010 godz. 08:56:50
Zdjęcie takie nie odda dobrze tego co się widzi ponieważ ekran odbija czesc promoeni słonecznych i na zdjęciu będzie efekt duzo gorszy niz jest w rzeczywistości. Jak dla mnie widocznośc ekranu w słoneczny dzien jest na poziomie iPhona 3G, a więc dużo lepsza od średniej na rynku. Najlepiej namierzyć Swifta u jakiegoś znajomego i samemu to sprawdzić.
bigfan
dn. 26.06.2010 godz. 12:00:00

Czy można prosić o zdjęcia ekranu wykonane w warunkach dużego nasłonecznienia? W anglojęzycznych testach spotkałem się z opinią, że czytelność ekranu przy słonecznej pogodzie pozostawia wiele do życzenia.

Rafał
dn. 20.06.2010 godz. 12:00:00

Dzięki za test. Telefonik zajefajny :)

kodo
dn. 17.06.2010 godz. 12:00:00

swift niezle namieszal moim zdaniem na rynku u nas. pierwszy smartphone z wifi i androidem i do tego smiesznie tani (w orange za 1 zl). duzo tego teraz bedzie. czekamy na aktulanizacje softu w lipcu.

PorkOne
dn. 16.06.2010 godz. 12:00:00

To dodam trochę od siebie po 2 tygodniowym używaniu Swifta. Po pierwsze obudowa BARDZO łatwo się rysuje, wystarczy że kładzie się telefon na stole a nie na czymś miękkim. Jakość dźwięku podczas rozmów jest w miarę OK i głośność też jest wystarczająca, ale jeśli chodzi odzwonek to już nie jest tak różowo - po prostu jest dość cichy i samo brzmienie raczej kiepskie. Co jeszcze... player muzyczny, przyzwoity, ale brakuje equalizera, poza tym odtwarza format ogg/vorbis. Ale jak za te pieniądze telefon SUPER! POLECAM!

xtn
dn. 14.06.2010 godz. 05:34:59
Jest jedno zdanie w podsumowaniu: "Jakość dźwięku rozmów stoi na wysokim poziomie, jak również działanie wszystkich dostępnych funkcji multimedialnych." Dodam, że nie chciałem tworzyć peanu na temat Swift i starałem się odpowiednio wyważyć test. Ale kto będzie miał okazję pobawić się tym telefonem odkryje jeszcze sporo plusów. Co do wyglądu, to lepiej wygląda na żywo i świetnie sprawdza się symetryczna obudowa w użytkowaniu, chociaż nie każdemu musi się podobać.
damian
dn. 14.06.2010 godz. 11:22:56
świetny test, świetny smartphone :)
maybach
dn. 14.06.2010 godz. 12:00:00

Jedyne co mi brakuje w teście to brak słowa o jakości dźwięku. Inaczej teścik dobry a telefon jeszcze lepszy. Może trochę jego wygląd mi się nie podoba ale jakoś to przeboleje dzięki bardzo atrakcyjnej cenie. :D

Wszystkie znaki towarowe zamieszczone w serwisie są znakami zastrzeżonymi, pojawiają się wyłącznie w celach informacyjnych.