Powiadamiaj o nowościach:
regulamin
rss
google
mobileman
Aktualność

Test TP-LINK TL-WA850RE - jak powiększyć zasięg sieci Wi-Fi?

autor: Jarosław Gołaszewski, źródło: mobileman.pl, dn. 21.04.2013 godz. 23:14

      Sieć bezprzewodowa w domach jednorodzinnych to wyzwanie.  Bardzo często przy pomocy nawet dobrego routera nie możemy zapewnić odpowiedniego zasięgu sieci Wi-Fi. Do tej pory można było ten problem rozwiązać za pomocą 2 Access Pointów połączonych w jeden system. Niestety wiele osób przeraża konfiguracja tych urządzeń, która dla przeciętnych użytkowników sieci Wi-Fi jest bardzo trudna.

W tą niszę postanowiła zainwestować firma TP-LINK i już jakiś czas temu wprowadziła do sprzedaży Range Extender o symbolu WA730RE, jednak w wyglądzie nie różnił on się niczym od standardowego AP, czy routera, a konfiguracja również nie była prosta. Tym razem na rynek wszedł nowy model o symbolu WA850RE. Urządzenie jest jednobryłowe, bez anteny oraz zintegrowane z zasilaczem i wtyczką.

Rozszerzenie niezabezpieczonej sieci jest banalnie proste o polega na włączeniu urządzenia do gniazdka oraz naciśnięciu 1 przycisku RE. Wygląda to w ten sposób, że musimy mieć router z przyciskiem WPS/QSS, który naciskamy, a następnie włączamy przycisk RE na wzmacniaczu. W czasie około 2 minut urządzenia zaczynają się komunikować i mamy już dużo większy zasięg sieci, wtedy możemy nasze urządzenie przenieść do takiego miejsca w domu grze do tej pory był bardzo słaby sygnał sieci.

Jest jeszcze drugi sposób z którego ja musiałem skorzystać, ponieważ mój router nie miał przycisku WPS. W tej sytuacji podłączamy WA850RE do laptopa/komputera i konfigurujemy urządzenie wybierając sieć, którą chcemy rozszerzyć oraz wpisując hasło zabezpieczające tą sieć i po sprawie. Przetestowałem dzisiaj to urządzenie dosyć gruntowanie i rzeczywiście działa to w ten sposób, a połączenie jest stabilne. Sygnał z zanikającej 1 kreski zmienił się w testowanym miejscu w maksymalny i przesył wideo przez DLNA nie stanowił żadnego problemu, nie mówiąc już o przeglądaniu stron www.

Jeżeli z jakiegoś powodu np. zaniku prądu, stracimy połączenie z siecią główną, a mamy już skonfigurowany wzmacniacz, to wystarczy że naciśniemy przycisk RE, a urządzenie w ciągu około 2 minut ponownie połączy się z routerem i rozszerzy sieć, nie musimy od nowa konfigurować urządzenia za pomocą komputera.

Z czystym sumieniem mogę zarekomendować Range Extender TP-LINK TL-WA850RE, każdemu, kto akurat ma problemy z zasięgiem sieci w swoim domu. W moim teście urządzenia były ustawione na różnych piętrach w odległości około 15 metrów od siebie, a sieć w miejscu przed ustawieniem wzmacniacza wiecznie zanikała i rozłączała połączenia. Po instalacji wzmacniacza, takie problemy nie mają już miejsca.

Blog Widget by LinkWithin
powrot
Komentarze
Nick
Treść
Kod
Wszystkie znaki towarowe zamieszczone w serwisie są znakami zastrzeżonymi, pojawiają się wyłącznie w celach informacyjnych.