mobileman.pl

mobileman – komputery, technologie, elektronika

Internet mobilny
Internet

Najlepsze oferty na Internet mobilny dla studentów

Dobry internet mobilny to obecnie prawdziwe „must have” praktycznie dla każdego. Jednak w przypadku studentów szczególnie istotne okazuje się to, żeby połączenie z siecią spełniało kilka dodatkowych wymogów. Jak znaleźć dobrą ofertę i na co zwracać uwagę? Przyglądamy się tematowi i wskazujemy, co będzie najlepsze dla żaków.

Tani internet mobilny, czyli kwestia podstawowa

Studenci zazwyczaj muszą się liczyć z wydatkami. Co za tym idzie, niska cena pakietu internetowego jest dla nich kwestią niezwykle istotną. Oczywiście nie kosztem jakości połączenia, ale jednak!

Naprzeciw takim potrzebom wychodzi sieć Otvarta (https://otvarta.pl/), która proponuje mobilny internet w pakietach, które nie tylko zapewniają niską cenę przy dużym pakiecie danych, ale na dodatek zapewniają dodatkowy transfer w godzinach nocnych. Już w kwocie 34,99 złotych miesięcznie można zapewnić sobie 100 GB (plus kolejne 200 GB w nocy). A to to tylko początek możliwości, bardziej wymagający użytkownicy mogą zamówić pakiet 200 plus 200 GB (za 64,99 złotych miesięcznie) lub 500 GB za 99,99 złotych (w tym wariancie dodatkowe dane w trybie nocnym są opcjonalne).

Internet mobilny

Duży pakiet danych zapewnia możliwość swobodnego korzystania w wielu różnych zastosowaniach. Z kolei możliwość skalowania dostępnego transferu sprawia, że łatwo optymalizować ofertę, jeśli ktoś ma większe wymagania, przykładowo ogląda dużo seriali lub często gra w gry sieciowe.

Nie tylko rozrywka

Oczywiście odpowiednio duży transfer danych to kwestia nie tylko rozrywki. Z perspektywy studenta równie istotne może być to, aby móc swobodnie korzystać z wykładów online czy z korepetycji internetowych. Również wiele szkół językowych jako alternatywę dla nauki stacjonarnej proponuje naukę zdalną – co może być szczególnie istotne w przypadku języków mniej popularnych (nie zawsze w danym mieście będzie dostępny lektor o odpowiednich zdolnościach dydaktycznych, a właśnie telekonferencje pozwalają ten problem ominąć i łączyć się z nauczycielami z dowolnego regionu Polski, a nawet świata).

Internet mobilny

Oczywiście internet mobilny o odpowiednio wysokich parametrach przyda się również i tym studentom, którzy dorabiają poprzez wykonywanie zleceń, na przykład drobnych prac programistycznych.

Szybkość i stabilność internetu mobilnego

Choć cena ma spore znaczenie, równie istotnym czynnikiem jest stabilność połączenia, a także jego szybkość. Dotyczy to zresztą nie tylko wymienionych już zastosowań. Owszem, przy oglądaniu seriali nikt nie chce czekać, aż zbuforuje się większy fragment filmu, w trakcie rozgrywek online opóźnienia mogą prowadzić do porażek, a przy nauce online przycinanie się połączenia może znacząco wpłynąć na jakość zajęć. Jednak nawet przy korzystaniu z wielu stron i aplikacji webowych szybkość z roku na rok ma coraz większe znaczenie. Przyczyna jest banalnie prosta – po prostu coraz częściej mają one większą „wagę”, co przekłada się na czas ładowania treści.

Jak ten problem rozwiązać? Najlepiej wybierać internet mobilny w technologii 5G. W przypadku tej technologii szybkość transferu oraz jego przepustowość pozwalają cieszyć się internetem bez stresujących momentów doczytywania się danych.

Internet mobilny daje niezależność

Oczywiście, zawsze można się zastanawiać nad internetem stacjonarnym, jednak należy pamiętać, że w akademikach byłoby to łącze dzielone pomiędzy wiele osób i w niektórych przypadkach ryzyko jego przeciążenia w godzinach szczytu byłoby całkiem spore.

Z kolei w przypadku połączenia udostępnianego w ramach mieszkania studenckiego siłą rzeczy jest się uzależnionym od właściciela lokalu i nie zawsze będzie to łącze o satysfakcjonującej szybkości. Tymczasem własny internet mobilny czyni całkowicie niezależnym od tego rodzaju problemów.

Internet mobilny

Elastyczna umowa abonamentu

Z perspektywy studenta istotne jest jeszcze coś, a mianowicie elastyczne warunki umowy. Podpisywanie dwunastomiesięcznych zobowiązań może być czymś wysoce niekomfortowym, cóż dopiero mówić o dłuższych terminach. Na szczęście wspomniane już pakiety internetu mobilnego od sieci Otvarta są dostępne w ramach umów bezterminowych. W sam raz dla studentów, którzy siłą rzeczy zazwyczaj cenią sobie pełną swobodę.

Internet mobilny a internet w telefonie

Niezależnie od internetu mobilnego zawsze warto posiadać też odpowiedni pakiet transferu w telefonie. Również i w tym zakresie Otvarta staje na wysokości zadania, proponując bardzo atrakcyjne warunki w ramach abonamentów telefonicznych. W zależności od wybranej oferty można liczyć na od 11 GB miesięcznie (za 14,99 złotych miesięcznie), do nawet 100 GB (przy kwocie 39,99 złotych).

Internet dla studenta – szybkie podsumowanie

Reasumując – najbardziej atrakcyjna oferta Internetu dla studenta to taka, która pozwala w ramach niskiej kwoty miesięcznej cieszyć się połączeniem o wysokich parametrach. Mowa tutaj zarówno o wielkości pakietu danych, jak i o szybkości oraz stabilności ich przesyłu. Idealna wydaje się więc możliwość korzystania z łącza 5G. Przy tym wszystkim warto szukać ofert na czas nieokreślony, które nie wymuszają wiązania się z jednym operatorem na długi okres.

Materiał zewnętrzny