mobileman.pl

mobileman – komputery, technologie, elektronika

zwiększenie zasięgu wifi
Internet

Zwiększenie zasięgu WiFi – zabiegi na routerze oraz odbiorniku

Telefon z internetem to w obecnych czasach wielkie ułatwienie i dla wielu konieczność. Wiele ofert i usług telekomunikacyjnych umożliwia wykorzystywanie danych w ramach zawartej umowy. Dodatkową opcją jest wykorzystanie modułu WiFi i odpalanie Internetu z routera zamontowanego w domu, galerii handlowej, na dworcu czy w innych publicznych miejscach. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie jest komfortowe. Wiele telefonów posiada słaby odbiornik fal WiFi. Jak poprawić pracę tego rodzaju mechanizmów? Czy istnieją sposoby na przyśpieszenie działania Internetu? Na czym polega zwiększenie zasięgu WiFi?
Wzmocnić sygnał można na kilka sposobów. Jednym z nich jest zadbanie o sprzęt, który ten sygnał nadaje. Router powinien być odpowiednio traktowany, pielęgnowany i przede wszystkim ustawiony. Aby mógł on przekazywać odpowiednio szybko i efektywnie sygnał powinien przede wszystkim:
– być ustawiony w łatwo dostępnym miejscu – należy unikać chowania urządzenia np. za szafą czy komodą.
– być często mysty, czyszczony z kurzu oraz odświeżany – tego rodzaju działania wpłyną również na żywotność i niską awaryjność sprzętu.
– być wyposażony w dodatkowy moduł wzmacniający – repeater.
– odpowiednio ustawiony – dobór najlepszego kanału przekazu z pewnością poprawi jakość nadawanego i odbieranego sygnału.
Do wzmocnienie sygnały można także użyć odpowiedniego transmitera.
Aby móc cieszyć się szybkim internetem, który jest przede wszystkim wydajny i niezawodny można poprawić ustawienia oraz mechanizmy znajdujące się w telefonie, tablecie czy innym urządzeniu mobilnym.
Pierwszym głównym zabiegiem, który powoduje zwiększenie zasięgu WiFi jest zmiana częstotliwości pasma. Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie pasma na poziomie 5 GHz.
Dodatkowo w urządzeniach z androidem możliwe jest pobranie wielu aplikacji, które ten zasięg wzmocnią. Przy ich pomocy, tylko za sprawą jednego przycisku telefon dostosuje i optymalizuje wszystkie ustawienia w telefonie. Dodatkowo specjalnie stworzone wykresy pokazują przebieg działań oraz efekty tych czynności.
Możliwe jest również bardziej drastyczne rozwiązanie. Jednakże jego zastosowanie może grozić uszkodzeniem telefonu. Dlatego też zabieg ten powinien być wykonany przez profesjonalistów. Mechanizmem odpowiedzialnym za odbiór sygnału w telefonie jest antena. Dlatego, gdy smartfon nie odbiera lub bardzo słabo reaguje na sygnał WiFi możliwa jest wymiana tej właśnie części urządzenia.
Na sygnał i jego odbiór może mieć wpływ również sama usługa lub operator, z jakim została podpisana dana umowa.