mobileman.pl

mobileman – komputery, technologie, elektronika

jaka klawiatura do pisania
Komputery

Klawiatura do pisania – jak wybrać odpowiedni model, cechy charakterystyczne urządzeń.

Wyposażenie komputera posiada bardzo ogromne znaczenie. W dzisiejszych czasach możliwe jest dostosowanie urządzenia do własnych potrzeb, jak również dobranie go odpowiednio do wykonywanej na nim pracy. Wśród znanych rozwiązań znajdują się:
– wykorzystanie komputera stacjonarnego,
– stosowanie laptopa, notebooka,
– wykorzystanie urządzeń mobilnych – tablet czy telefon.
Aby móc swobodnie działać na każdym z tych urządzeń, powinny one być przygotowane do wyznaczonej pracy. Ważnym elementem ekwipunku biurowego jest klawiatura. Ta może być wbudowana w dane urządzenie lub stanowić osobny element wyposażenia. Na co zwrócić uwagę dobierając tę część sprzętu? Jaka klawiatura do pisania będzie wygodna, komfortowa i wydajna? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?
Klawiatura do pisania to część, która powinna być przede wszystkim wygodna. Posiada ona szczególne cechy charakterystyczne, które znacznie odróżniają ją od urządzeń przeznaczonych do gry, zabawy czy wykonywania projektów graficznych.
Zatem jaka klawiatura do pisania będzie odpowiednia? Na czym się skupić wybierając odpowiedni model? Oto kilka wskazówek:
– ergonomiczny kształt klawiatury – dzięki odpowiednio wyprofilowanej obudowie możliwe będzie długotrwałe jej wykorzystanie. ręce nie będą się męczyć po kilku napisanych zdaniach, a samo urządzenie będzie estetycznie wyglądało.
– profil – dla osób pracujących w biurze lub stale wykorzystując klawiaturę do pisania ważnym elementem będzie wysokość klawiszy. To własnie od ułożenia poszczególnych przycisków zależna jest szybkość, efektywność oraz wygodna pisania.
– odległość ułożenie klawiszy – dla osób o niewielkich dłoniach sprawdzą się urządzenia, które posiadają przyciski ułożone blisko siebie. Pracownicy, którzy mają większe palce sprawdzą się modele większe o bardziej rozsuniętych guzikach.
– membrana – jej obecność oraz rodzaj posiada ogromny wpływ na pracę, a w szczególności żywotność mechanizmu. Wybierając klawiaturę na lata warto pozyskać sprzęt, który wyposażony jest w system dome-switch – tzw. kopułki lub scissor-switch. Tego rodzaju systemy działają dużo sprawniej oraz ciszej niż stosowane w starszych modelach membrany gumowe.
– nachylenie klawiatury – odpowiednio ustawiony kąt wymusza prawidłową pozycję rąk oraz całego tułowia. Dzięki regulowanym nóżkom każdy pracownik może dostosować wysokość klawiatury do własnych potrzeb i wymagań.
– dodatkowe wsparcie na nadgarstniki – umożliwia odpoczynek rąk podczas pisania.
– oświetlenie klawiatury – usprawnia pracę wykonywana w nocy lub przy słabym oświetleniu.
– rodzaj urządzenia – klawiatura mechaniczna, itp.