mobileman.pl

mobileman – komputery, technologie, elektronika

jak namierzyć telefon
Technologie

Prosty sposób na zlokalizowanie telefonu

Nowoczesne smartfony w niczym nie przypominają telefonów komórkowych sprzed kilkunastu lat. Produkowane obecnie smartfony są znacznie bardziej wydajne. Jednak najważniejsza różnica nie dotyczy wydajności lecz funkcjonalności naszych telefonów.

W jakich przypadkach przydaje się funkcja namierzenia telefonu?

Smartfony, które są produkowane obecnie stały się bardzo ważnym elementem naszego życia. Każdy telefon posiada szereg aplikacji, które są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu. Nasz telefon może być pomocny przy wykonywaniu płatności zbliżeniowych czy też wykonywaniu przelewów online. Jest to również urządzenie, w którym przechowujemy ważne informacje dotyczące pracy, finansów czy też życia prywatnego. Czasem bywa tak, że tracimy nasz telefon z pola widzenia. Może on zostać skradziony lub też zagubiony. Co wtedy robić? Pierwszym krokiem może być próba namierzenia telefonu.

Jak namierzyć swój telefon?

Pisząc o namierzaniu telefonu musimy wyraźnie zaznaczyć, że mamy na myśli telefon będący naszą własnością. Próba namierzenia telefonu należącego do innej osoby może narazić nas na nieprzyjemne konsekwencje. Przejdźmy więc do podstawowego pytania. Jak namierzyć telefon? Większość smartfonów, które są obecne na polskim rynku wyposażona jest w system Android. Umożliwia on stosunkowo łatwe namierzenie swojego telefonu. Wymagane jest posiadanie na namierzanym telefonie aktywnego konta Google. Wówczas możemy spróbować namierzyć swój telefon za pomocą dedykowanej funkcji. Możemy ją włączyć korzystając z konta Google na swoim komputerze. Korzystając z funkcji “znajdź telefon” możemy łatwo zlokalizować nasz telefon na mapie. Nie jest to jedyna opcja. W poszukiwanym telefonie możemy włączyć dźwiękowy sygnał, który ułatwi jego znalezienie.

Inne ciekawe opcje zabezpieczające telefon

Możemy również zablokować telefon tak, żeby stał się bezużyteczny dla potencjalnego złodzieja. Inną opcją, która może być przydatna jest wyczyszczenie danych z poszukiwanego telefonu. W momencie włączenia funkcji poszukiwania telefonu na naszym zgubionym lub skradzionym urządzeniu wyświetla się komunikat o tym, że aparat jest poszukiwany.

Opisywane powyżej rozwiązania dotyczą telefonu z systemem Android. Każdy z pozostałych popularnych systemów umożliwia wyszukanie zgubionego lub skradzionego telefonu w podobny sposób. Nie stoimy na straconej pozycji w przypadku, w którym opisywany powyżej sposób okaże się nieskuteczny. Kolejnym krokiem może być skontaktowanie się z operatorem naszej sieci lub z organami ścigania. Warto jednak zrobić wszystko, żeby nie tracić telefonu z pola widzenia i nie narażać na kradzież. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego stresu.