mobileman.pl

mobileman – komputery, technologie, elektronika

szkła ochronne do telefonów
Technologie

Szkła ochronne do telefonów i ich zalety

Telefony to obecnie urządzenia, z których korzysta niemalże każdy. Jednak aby zapewnić sobie ich bezproblemowe działanie ważne jest ich zabezpieczenie, przede wszystkim przed działaniem czynników zewnętrznych, które mogą powodować uszkodzenia. Znaczna większość dostępnych obecnie na rynku telefonów komórkowych to modele z dotykowym ekranem dlatego też ich ochrona jest bardzo istotna.

Szkła ochronne – jakie wybrać?

Szkła ochronne do telefonów komórkowych to obecnie jedne z częściej kupowanych produktów. Ich zaletą jest przede wszystkim duża łatwość ich montażu przy jednoczesnych dobrych właściwościach, jakie mają. Aby jednak takie szkło spełniało jak najlepiej swoją rolę, musi być właściwie dobrane przede wszystkim do modelu posiadanego telefonu. Każdy z nich ma bowiem inną wielkość wyświetlacza czy inaczej umieszczony na nim aparat, co skutkuje koniecznością odpowiedniego wycięcia szkła.

Jak nakleić szkło?

Montaż szkła ochronnego na wyświetlaczu telefonu nie jest trudny. Przed wykonaniem takiej czynności należy przede wszystkim dokładnie oczyścić ekran, aby usunąć z niego wszelkie nieczystości oraz kurz. Obecnie większość producentów szkieł ochronnych do swoich produktów dołącza w zestawie jednorazowe chusteczki, które wykorzystuje się do dokładnego oczyszczenia ekranu. Kolejnym krokiem jest usunięcie folii ze szkła, która znajduje się na stronie z klejem. Następnie tą właśnie strona należy szkło przyłożyć do wyświetlacza. powinno się to robić od jednej do drugiej strony, co zapobiega powstawaniu pod szkłem bąbelków powietrza. Niewłaściwie naklejone szkło po krótkim czasie będzie się odklejać i tym samym uniemożliwiać prawidłowe korzystanie z telefonu. Ponadto nie będzie chronić ekranu tak dobrze, jak się tego spodziewają osoby korzystające z niego.

A co gdy nie potrafię samodzielnie nakleić dobrze szkła?

Jeśli ktoś nie jest w stanie samodzielnie wykonać takiej czynności, nie powinien mieć problemu z wyszukaniem miejsc, w których takie szkło zostanie naklejone profesjonalnie. W większości punktów które zajmują się sprzedażą akcesoriów do telefonów komórkowych, takich właśnie jak szkła ochronne, przy jego zakupie klienci mogą liczyć na darmowe naklejenie na ekran w profesjonalny sposób. sprzedawcy bez problemu także pomogą dobrać odpowiednie szkło do posiadanego modelu telefonu.

Na pewno warto korzystać z ochronnych szkieł na telefon, bowiem w przypadku upadku telefonu zamiast wyświetlacza uszkodzeniu ulega jedynie szkło. Koszt jego wymiany jest o wiele niższy niż koszt wymiany wyświetlacza, ponadto na pewno zajmuje znacznie niej czasu i nie uniemożliwia korzystania z telefonu, wystarczy bowiem usunąć popękane szkło.