mobileman.pl

mobileman – komputery, technologie, elektronika

domofony przewodowe
Multimedia

Jak zamontować domofon w domu?

Każdy właściciel domu jednorodzinnego powinien chronić swoją posesję przed intruzami. Mieszkanie w domu jednorodzinnym wiąże się z koniecznością częstego wychodzenia do bramki. Mieszkając przy ruchliwej ulicy jesteśmy narażeni na częste kontakty z natrętnymi intruzami. Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich? Jak rozmawiać z intruzami na odległość? O tym w poniższym tekście.

Ile kosztuje domofon?

Nowoczesne technologie dają nam szereg ciekawych możliwości. Możemy sprawdzić, kto stoi przy bramce nawet bez konieczności widzenia się z daną osobą. Najprostszym sposobem na to jest instalacja domofonu. Nie jest to rozwiązanie skomplikowane ani kosztowne. Domofony przewodowe to najtańsze rozwiązanie, którego koszt może się zamknąć do 200 złotych. Taki domofon umożliwia rozmowę na odległość z osobą znajdującą się przy bramce. Dzięki domofonowi możemy również wpuścić taką osobę na posesję bez konieczności wychodzenia z domu. Wiele modeli posiada funkcję dyskretnego podsłuchu. Dyskretny podsłuch umożliwia zorientowanie się, o czym rozmawiają osoby stojące przy bramce. Wszystko to zapewnia domofon już w swojej najtańszej wersji. Bardziej skomplikowane rozwiązania umożliwiają otwieranie bramki bez konieczności posiadania klucza. Otworzyć bramkę można za pomocą kodu lub też odpowiedniego breloku. Cena takiego domofonu jest jednak znacznie wyższa.

Jak taki domofon wybrać?

Wszystkie domofony nie różnią się zbyt mocno konstrukcją. Dlatego powinniśmy skupić się na funkcjonalnościach domofonu i łatwości jego montażu. Ważna jest również jakość wykonania i odporność na warunki atmosferyczne. Podstawowe elementy instalacji domofonowej są w większości przypadków identyczne. Instalacja taka składa się z kasety, którą montujemy przy bramce. Kaseta taka zastępuje dzwonek. Za jej pomocą nasz gość sygnalizuje swoją obecność przy bramce wciskając guzik. Elementem, który montujemy w domu jest unifon. Może mieć on postać tradycyjnej słuchawki. Może to też być mała skrzynka z głośnikiem i mikrofonem, którą montujemy w dogodnym dla siebie miejscu w domu. Unifon umożliwia rozmowę z osobą znajdującą się przy bramce oraz wpuszczenie jej na posesję.

Zapewnienie bezpieczeństwa sobie i własnej rodzinie jest odpowiedzialnym zadaniem. Pierwszym krokiem powinien być zakup domofonu. Domofon zapobiega przypadkowym rozmowom z natrętnymi intruzami. Nie jest to rozwiązanie drogie. Jego zalety są oczywiste.