Strona główna
Multimedia
Tutaj jesteś

Zalety posiadania kamerki w samochodzie

Multimedia Data publikacji - 10 maja 2021 Autor - Redakcja mobileman.pl
kamerki samochodowe

Codzienne prowadzenie samochodu wydaje się łatwym zadaniem. Na drodze jednak jesteśmy narażeni na wiele niebezpiecznych sytuacji. Mogą one spowodować konieczność poniesienia odpowiedzialności finansowej lub też nawet karnej za nasze działania i zaniechania. Codzienna rutyna wbrew pozorom zwiększa ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych zdarzeń. Jazda na pamięć zazwyczaj nie sprawdza się w praktyce. Na drodze musimy myśleć za siebie i za innych. Dlatego warto jest rejestrować przebieg jazdy. Jakie rozwiązania mamy do dyspozycji? O tym w poniższym tekście.

Jak rejestrować przebieg trasy podczas jazdy samochodem?

Najprostszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze smartfona. W marketach z aplikacjami znajdziemy programy do nagrywania jazdy samochodem. Często zdarza się, że taki program może być dodatkiem do nawigacji samochodowej, którą możemy zainstalować na smartfonie. Rozwiązanie takie jest najtańsze. W każdym markecie znajdziemy bezpłatne aplikacje. Wadą takiego rozwiązania jest jednak konieczność zakupu odpowiedniego uchwytu na telefon. Nagrywanie filmów na telefonie wymaga też odpowiednio pojemnej karty pamięci. Karta pamięci, którą mamy w smartfonie jest już zazwyczaj wypełniona.

Z czym się wiąże zakup kamerki samochodowej?

Kolejną opcją jest zakup kamerki. Nie jest to duży wydatek. Ceny kamerek samochodowych zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zamontowania kamerki na stałe. Kamerki samochodowe mogą też nagrywać obraz z przodu i z tyłu samochodu. Jest to wyraźna przewaga nad nagrywaniem za pomocą smartfona. Czy istnieją wady takiego rozwiązania? Tańsze modele mogą mieć stosunkowo duże rozmiary. Powoduje to pogorszenie pola widzenia. Część modeli może być też wyposażona w niezbyt pojemne baterie. Wymagać one mogą nieustannego podłączenia kablem do gniazdka akumulatorowego. Może to jeszcze bardziej pogarszać widoczność.

Kamerka wbudowana w lusterko wsteczne?

Kompromisowym rozwiązaniem może być kamerka wbudowana w lusterko wsteczne. Takie rozwiązanie wymaga od nas założenia lusterka z kamerą na nasze oryginalne lusterko wewnętrzne. Model z wbudowaną kamerą jest znacznie większy od tradycyjnego lusterka. Kamera samochodowa musi wystawać poza zarys naszego starego lusterka wstecznego. W takim lusterku możemy również odtwarzać nagrania z karty pamięci na wbudowanym wyświetlaczu. Lusterko samochodowe z wbudowanym rejestratorem nagrywania to koszt kilkudziesięciu złotych. Jest to rozwiązanie na kieszeń każdego kierowcy.

Warto jest zainwestować w rejestrator jazdy samochodowej. Koszt takiego rozwiązania jest niewielki. Posiadanie zapisu video może przełożyć się na nasz większy komfort podczas wystąpienia sytuacji konfliktowej z innymi uczestnikami ruchu drogowego.

Programy lojalnościowe B2B

Redakcja mobileman.pl

Nasz zespół specjalistów zajmuje się pisaniem artykułów na blogu o elektronice, internecie, komputerach, multimediach i technologii. Dzielimy się głęboką wiedzą z tych dziedzin, dostarczając czytelnikom wartościowe treści zawierające praktyczne porady, recenzje najnowszych produktów oraz aktualne trendy. Nasze artykuły są skierowane do entuzjastów technologii, poszukujących rzetelnych informacji i inspiracji w szybko rozwijającym się świecie cyfrowym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?